x
سایت وکیل / agency / آزمایشگاه مخفی آلفابت باتری تازه ساخت

آزمایشگاه مخفی آلفابت باتری تازه ساخت

آزمایشگاه مخفی آلفابت باتری تازه ساخت

باتری جدید

آزمایشگاه فوق‌سری شرکت آلفابت (گوگل) موفق به ساخت یک جایگزین ارزان و عجیب برای باتری یون‌ لیتیوم شد.

به گزارش گروه علم و فناوری آنا به‌ نقل از بلومبرگ، آزمایشگاه X در مالتا، جایی بود که یک دهه قبل با ارائه نخستین خودروی بدون راننده توجه و شگفتی جهان را برانگیخت. این آزمایشگاه اکنون در دوران رکود و زیان و نفت اختراع تازه‌ای ارائه کرده است که می‌تواند خودروهای الکتریکی را از آینده به امروز بیاورد.

باتری جدید آلفابت که درحال حاضر انرژی مورد نیاز ساختمان بزرگ این شرکت در مالتا را تأمین می‌کند، در مرکز خود به جای لیتیوم، نمک و ضدیخ دارد.

این ترکیب که البته به‌طور دقیق مشخص نیست چگونه و به‌ چه مقدار در آنجا قرار داده شده‌اند، می‌تواند بیشتر از باتری یون لیتیوم انرژی ذخیره کند و این انرژی را برای مدت طولانی‌تری نگه دارد.

توصیف بلومبرگ از این ساختمان اینطور است که یک توربین بزرگ از مواد بازیافتی، در نقطه تلاقی هوای گرم و هوای سرد نصب شده که از جریان هوا برق مورد نیاز ساختمان را تولید می‌کند و همزمان چهار جعبه بزرگ هم به ساختمان متصلند که همان باتری‌های نمک-ضدیخ هستند.

به گفته مسئول آزمایشگاه، این مجموعه کاملا تجدیدپذیر و کاملا پاک، با مواد بسیار ارزان و در مالتا ساخته شده است و هیچ مشکلی برای محیط زیست ایجاد نمی‌کند.

از سوی دیگر، منبع تولید انرژی این سیستم هم فقط با قوانین اولیه ترمودینامیک کار می‌کند و کافی‌ است بتوانید محل درست و میزان جریان و دمای مورد نیاز را به‌دست بیاورید تا بهترین بازده ممکن را داشته باشید.

در دورانی که سرمایه‌گذاری بانک‌ها در نفت و گاز به دلیل افت قیمت پیاپی، موجب زیان آنها شده است، این پروژه برای سرمایه‌گذاران جذابیت چندوجهی دارد و آلفابت امیدوار است که تریلیون‌ها دلار به سوی آن سرازیر شود.

آنها مدعی‌اند که اگر مشکل بزرگی مانند تغییرات آب‌وهوایی را به حال خود رها کنند، هیچ کس نمی‌تواند آن‌ را حل کند و گوگل باید دست به کار شود.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *