خانه / agency / آمادگی فروش ۸۱ قلم داروی ایران در ارمنستان و کشورهای اوراسیا

آمادگی فروش ۸۱ قلم داروی ایران در ارمنستان و کشورهای اوراسیا

رئیس جمعیت هلال احمر ایران، برای ایجاد مرکز درمانی در ارمنستان با همکاری وزارت بهداشت و صلیب سرخ این کشور و ایجاد پست های موقت امدادی در مسیر گردشگران ایرانی به ارمنستان اعلام آمادگی کرد.

به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری آنا از جمعیت هلال احمر، سید امیرمحسن ضیائی در دیدار با وزیر بهداشت ارمنستان ضمن اعلام آمادگی به منظور انتقال ۸۱ قلم داروی تولیدی شرکت‌های تحت پوشش جمعیت هلال احمر برای فروش در ارمنستان و کشورهای اوراسیا گفت: هلال احمر ایران همچنین برای فروش تجهیزات پزشکی یکبار مصرف مثل صافی دیالیز و… به ارمنستان نیز آمادگی دارد و در صورت موافقت وزارت بهداشت ارمنستان، امکان ایجاد مرکز درمانی هلال احمر ایران در این کشور نیز وجود دارد.

وی از وزیر بهداشت ارمنستان خواست تا ضمن سفر به ایران از امکانات، تولیدات و توانمندی‌های هلال احمر ایران بازدید کند.

«آلتونیان» وزیر بهداشت ارمنستان نیز در این دیدار گفت: با توجه به مشکلات اقتصادی و تولیدی در امنستان، همکاری با ایران برای ما بسیار حائز اهمیت است و باید تلاش کنیم تا خلاء همکاری‌های گذشته جبران شود.

وی با بیان اینکه برای فعالیت‌ها و اقداماتی که هلال احمر ایران انجام می‌دهد، سر تعظیم فرود می‌آورم، تاکید کرد: تعداد کارمندان هلال احمر ایران به اندازه تمام داوطلبان کشور ارمنستان است و من از وسعت وظایف و فعالیت‌های جمعیت هلال احمر ایران شگفت زده شده‌ام.

آلتونیان تاکید کرد: به عنوان گام اول می‌توان در زمینه انتقال تولیدات، تجهیزات و داروهای جمعیت هلال احمر همکاری خوبی را آغاز کرد و ما می‌توانیم به عنوان پل ارتباطی ایران در منطقه اوراسیا عمل کنیم.

وی یادآور شد: سه وزارتخانه مدیریت منطقه‌ای، موقعیت‌های فوق العاده و وزارت بهداشت ارمنستان می‌توانند با تعامل شایسته با هلال احمر ایران برنامه ریزی ویژه‌ای در راستای ارائه خدمات مناسب و همکاری میان دو کشور داشته باشند.

سجادی سفیر ایران در ارمنستان نیز در این جلسه با اشاره به ضرورت ادامه همکاری خوب میان دو کشور، تاکید کرد: تعامل میان وزرات بهداشت ارمنستان و جمعیت هلال احمر ایران برای مردم هر دو کشور بسیار سودمند خواهد بود.

در این نسشت مقرر شد کارگروه مشترکی با حضور مدیران عامل استان‌های مرزی دو کشور و مرتضی سلیمی؛ رئیس سازمان امداد و نجات هلال احمر ایران و معاون وزیر موقعیت‌های فوق العاده ارمنستان، زمینه‌های مشترک و برنامه‌های آتی را مورد بررسی قرار دهند.

در پایان ابن جلسه، هیات جمعیت هلال احمر ایران به بازدید از مرکز مدیریت بحران و پزشکی بلایا در کشور ارمنستان رفت.

[ad_2] منبع: سایت خبرگزاری آنا

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *