خانه / مشاوره وکیل ملکی / وکیل حق کسب پیشه و تجارت / آیا كار وكلا در مكان مسكونی تبصره بند 24 ماده 55 با عدم رضایت همسایگان ساختمان باز هم بلامانع است؟

آیا كار وكلا در مكان مسكونی تبصره بند 24 ماده 55 با عدم رضایت همسایگان ساختمان باز هم بلامانع است؟

به استناد تبصره یک اصلاحی ماده 2 قانون نظام صنفی مصوب 31/2/1368 که حاکم بر روابط و حقوق و تکالیف افراد صنفی و مشاغل و کسبه است. صنوفی که دارای قانون خاص هستند از شمول قانون نظام صنفی مستثنی هستند، بنابراین نظر به این که هرگونه حقوق لازم از قبیل مالیات، تعاون، عضویت سالانه و امثال آن که برای دفاتر وکلای دادگستری برقرار شده باشد، برابر قوانین مقررات مربوط به وکالت و تحت نظارت قانون وکلای دادگستری به طور جداگانه به دارایی و صندوق تعاون وکلای دادگستری و کانون وکلا به موقع پرداخت می شود لذا وکلای دادگستری از این جهات تابع قانون و مقررات مخصوص به خود هستند. بنابراین چون دفتر وکالت واحد صنفی محسوب نمی شود، لذا عوارض مربوط به صنوف و کسبه متوجه وکیل دادگستری نیست.

موید باشید

دیدن مطالب بیشتر

این مطلب رو هم چک کنید

در مغازه ای 1سال نیم است مشغول به کار هستم قصد تخلیه دارم .چه باید بکنم؟

باسلام و عرض خسته نباشید .در مغازه ای 1سال ونیم است مشغول به کار هستم(فقط ...

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *