خانه / مشاوره وکیل ثبت احوال / وکیل ازدواج موقت / آیا خانمی که صیغه ی مردی شده است میتواند زوج را ملزم به ثبت آن در دفاتر اسناد رسمی کند؟

آیا خانمی که صیغه ی مردی شده است میتواند زوج را ملزم به ثبت آن در دفاتر اسناد رسمی کند؟

برای مردی که بدون ثبت در دفاتر رسمی اقدام به ازدواج دائم کند، مجازات جزای نقدی از بیست تا صد میلیون ریال قرار داده و جمع این مجازات با یکی از محرومیت‌های اجتماعی است. طبق ماده 47 سردفتر صرفاً در مقابل ثبت ازدواج مجدد بدون اجازه دادگاه مسئول شناخته شده و مجازات چنین سردفتری، انفصال دائم از شغل سردفتری است.


موفق باشید

دیدن مطالب بیشتر

این مطلب رو هم چک کنید

آیا جد پدری میتواند برای اخذ شناسنامه نوه خود اقدام نماید؟

در صورتیکه پدر برای فرزند حاصله از ازدواج موقت حاضر به گرفتن شناسنامه نباشد مجازات وی چیست؟

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *