خانه / مشاوره وکیل ملکی / وکیل الزام به اخذ پایان کار / آیا فروشنده ساختمان ملزم به ارائه پایانکار ساختمان می باشد؟

آیا فروشنده ساختمان ملزم به ارائه پایانکار ساختمان می باشد؟

به نظر می رسد برای گواهی پایان ساختمان مدتی تعیین نشده است و بدون توجه به تاریخ صدور آن می توان به استناد آن تنظیم سند نمود ! بنا به تصریح بند الف ماده یک قانون تسهیل ثبت سند به استناد پایان کار مذکور (بدون اشاره به تاریخ آن) مجاز است.لازم به ذکر است غیر از بند الف ماده یک قانون تسهیل در هیچ جای دیگر سخن از پایان کار نشده است و ماده 3 آیین نامه نیز ارجاع به تبصره 8 ماده 100 قانون شهرداریها ( 1 ) داده است در تبصره مذکور نیز صرفا به گواهی عدم خلاف اشاره شده است .

موید باشید

مطالب مرتبط:

این مطلب رو هم چک کنید

در صورتیکه خریدار به دلیل عدم تنظیم سند رسمی فروشنده را تهدید کند فروشنده چه اقدامی میتواند انجام دهد؟

فروشنده آپارتمان هستم  که یک واحد آپارتمان بصورت دستنویس به شخصی فروخته ام حالا با تهدید به عدم ثبت در دفاتر  رسمی باج گیری می کند چکار کنم

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *