خانه / مشاوره وکیل مالیات / وکیل مالیات شرکت / آیا مالیات به شرکتی که در یکسال فعالیتی را انجام نداده است تعلق خواهدگرفت؟

آیا مالیات به شرکتی که در یکسال فعالیتی را انجام نداده است تعلق خواهدگرفت؟

اگر شركتی در سال مالی گذشته هیچگونه فعالیتی ننموده باشد می تواند به دارایی عدم فعالیت شركت را اعلام نماید . جهت اعلام عدم فعالیت شركت و معافیت مالیاتی به نكات زیر توجه فرمایید :

– جهت اعلام عدم فعالیت باید تشكیل پرونده دارایی نمود و بدون تشكیل پرونده عدم فعالیت معنایی ندارد .

– عدم فعالیت شركت حتما باید در مهلت قانونی یعنی 4 ماه اول سال مالی بعد اعلام گردد و اگر خارج از مهلت مقرر باشد

– عدم فعالیت شركت حتما باید در مهلت قانونی یعنی 4 ماه اول سال مالی بعد اعلام گردد و اگر خارج از مهلت مقرر باشد شركت مشمول جریمه مالیاتی خواهد شد .

– جهت عدم فعالیت شركت تسلیم دفاتر مالی و اظهارنامه عدم فعالیت ضروری است ، پس هر سال دفاتر مالی شركت را در مهلت مقرر تهیه نمایید .

– برای مثال عدم فعالیت سال 89 ( اول فروردین تا آخر اسفند 89) تا 31 تیر ماه 90 و با تسلیم دفاتر مالی و اظهارنامه مالیاتی عدم فعالیت شركت صورت می پذیرد .

– برای هر سال می بایست عدم فعالیت شركت را اعلام نمود .

موفق باشید

مطالب مرتبط:

این مطلب رو هم چک کنید

چگونه میتوان نسبت به مطالبه لاشه چک اقدام نمود؟

با سلام. شوهرم از من 9 فقره چک 100 میلیون تومانی در وجه حامل به صورت امانت گرفت تا بعد از گرفتن مجوز شهرداری برای ساخت مجتمع مسکونی چکهایم را به بنده باز گرداند. ولی بعد از گرفتن چکها مرا مجبور به طلاق بدون پرداخت نفقه و مهریه کرد و قرار شد بعد از جاری شدن صیغه طلاق چکهایم را به جای مهریه ام به من برگرداند. ولی بعد از اجرا صیغه طلاق چکها را به بنده برنمیگرداند. لازم به ذکر است بنده چون راضی به دادن چک نبودم چکها را مفقودی زده بودم و از دادگاه نامه هم گرفته بودم. لطفا مرا راهنمایی کنید که من برای گرفتن لاشه چکهایم و جلوگیری از سوء استفاده از چکهایم چکار کنم؟

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *