x
سایت وکیل / مشاوره وکیل مالیات / وکیل مالیات شرکت / آیا میتوان در صورت عدم کارکرد شرکت از پرداخت مالیت معاف شد؟

آیا میتوان در صورت عدم کارکرد شرکت از پرداخت مالیت معاف شد؟

همانطور که در ماده 152 مالیاتها آمده شما میبایست ابتدای امر تشکیل پرونده میدادید و در هر سال اظهارنامه و دفاتر خود را ارسال مینمودید حتی در صورت عدم فعالیت ، جریمه ایکه شما در اینجا میبینید فقط به خاطر عدم تشکیل پرونده است و بعد از تشکیل شما باید برای اظهارنامه به دارایی مراجعه کنید که در آنجا جریمه های مربوط به عدم ارسال اظهارنامه و دفاتر را به شما خواهند گفت و شما باید آنجا ثابت کنید که در این سالها هیچ فعالیتی نداشته اید و قبول این موضوع و میزان جرایم به نظر ممیز شما برمیگردد که کار سختی است . حتی اگر شما قصد انحلال شرکت یا ادامه فعالیت را داشته باشید باز هم برای انجام کارهای مالی آن باید به دارایی مراجعه کنید و همین فرآیند باید طی گردد .

موفق باشید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *