خانه / مشاوره حقوقی وکیل خانواده / وکیل اجرت المثل نحله / آیا هبه اموال خانه توسط پدر به دختر جایز است؟

آیا هبه اموال خانه توسط پدر به دختر جایز است؟

لوازمی که متعلق به پدر میباشد را میتواند به هر شخصی هبه نماید مشروط بر اینکه در مالکیت پدر باشد و جزء جهیزیه و … نباشد.در هبه لازم نیست صیغه بخوانند، بلكه همین قدر كه هبه دهنده مال خود را به قصد هبه به دیگرى بدهد و آن طرف‏ هم به‏ همین قصدبگیرد، هبه صحیح‏ است.

موفق باشید

این مطلب رو هم چک کنید

زن و شوهر اگر راجع به مالکیت اثاث خانه به اختلاف برسند چگونه می توان مشکل را حل کرد ؟

بر اساس ماده 63 قانون اجرای احکام مدنی ، چنانچه اختلافی بوجود آید از اموال ...

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *