خانه / مشاوره وکیل وصول مطالبات / وکیل سفته / آیا کارفرما میتواند مبلغ قید شده ی سفته را بدون رضایت کارگر افزایش دهد؟

آیا کارفرما میتواند مبلغ قید شده ی سفته را بدون رضایت کارگر افزایش دهد؟

با سلام و تشکر از سایت بسیار پر محتوا و طراحی کاربر پسند آن

من زمان استخدام، مبلغ ۸ میلیون تومان سفته نزد کارفرما گذاشتم. متاسفانه در آن زمان، به علت نداشتن اطلاعات در مورد قانون سفته و اعتماد بیش از حد به شرکت، در هیچ کجای قرارداد یا سفته، عبارت “ضمانت” را قید نکردم. در رسیدی که گرفتم، مبلغ سفته ها یعنی هشت میلیون تومان “جهت هزینه ی دوره ی آموزشی” نوشته شده بود. در حال حاضر، قصد جدایی از شرکت را دارم. میدانم که کارفرما هر زمان بخواهد می تواند مبلغ سفته ها را دریافت کند یا سفته ها را خرج نماید.

اما سوال اصلی من این است که آیا با توجه به اینکه من یک امضا روی سفته و دو امضا پشت سفته کرده ام، آیا کارفرما می تواند بدون تایید بنده، مبلغ سفته ها را مثلا از هشت میلیون تومان به ۲۰ یا ۳۰ میلیون تومان افزایش دهد؟

چطور می توانم مانع این کار شوم؟ چه دفاعی برای من وجود دارد؟

دیدن مطالب بیشتر

این مطلب رو هم چک کنید

زیادتر نوشتن مبلغ سفته ازسقف خود سفته به طورندانسته چه تبعاتی دارد؟

سلام وخسته نباشید من برای داد و ستدی مبلغ 30میلیون سفته ازکسی گرفتم که سه عدد سفته ی 10 میلیونی بود وما مبلغ هرکدام ازان ها را 11 میلیون نوشتیم به عدد وبه حروف حالا میخواستم لطف کنید وبگید که سفته به مقدار 10میلیون اعتبار دارد ویا کلا به خاطر اشتباه 11ملیون نوشتن از اعتبار ساقط میشود.البته دردست نوشته ای قیدکردیم که 30میلیون سفته گرفتم وشماره سریال هایش هم نوشتیم خیلی لطف میکنید جواب بدید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *