x
سایت وکیل / اخبار / اخبار دادگستری / اجرای طرح امنیت اخلاقی در مازندران/حمایت دستگاه قضایی از آمران به معروف

اجرای طرح امنیت اخلاقی در مازندران/حمایت دستگاه قضایی از آمران به معروف

به گزارش گروه حقوقی و قضایی به نقل از روابط عمومی دادگستری کل استان مازندران، دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان مازندران در جلسه شورای پیشگیری از وقوع جرم گفت: بزودی طرح اجرای امنیت اخلاقی در سطح استان در سواحل و شهرها اجرا می شود.

وی با بیان این که دستگاه قضایی از آمران به معروف در این طرح حمایت خواهد کرد، افزود: در دادسراهای استان شعب ویژه ای تشکیل شده تا چنانچه نسبت به آمران به معروف در حال انجام وظیفه تعدی صورت گرفته برخورد قانونی لازم صورت گیرد.

دادستان ساری در ادامه گفت: مطابق ماده 20 قانون حمایت از آمران به معروف، ائمه جمعه به عنوان روسای ستاد و فرماندهان سپاه به عنوان دبیر ستاد بوده و دادستان، فرماندهی سپاه، نیروی انتظامی و فرمانداران عضو ستاد هستند و مسایل آموزشی نیز از طریق فرماندهی انتظامی و سپاه و مسایل احکام اسلامی به ظابطان و آمران ارائه گردید. همچنین، مطابق ماده 17 این قانون، اعضای ستاد نیز از بین بسیجیان فعال و نیروهایی که دارای شرایط باشند انتخاب می شوند.

وی با بیان این که مردم ولایتمدار استان همواره در جهت حفظ و صیانت از ارزش های نظام پیشگام هستند، از برگزاری همایشی با حضور فرماندهان نیروی انتظامی، دستگاه قضایی، فرماندهی سپاه با حضور نماینده ولی فقیه در استان در آینده خبر داد.

انتهای پیام/

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *