Home / اخبار / اخبار قضایی / اجرای طرح ساماندهی و الزام آموزش و مشاوره پیش از ازدواج

اجرای طرح ساماندهی و الزام آموزش و مشاوره پیش از ازدواج

به گزارش گروه حقوقی و قضایی ، به نقل از روابط عمومی دادگستری آذربایجان شرقی؛ حجت الاسلام والمسلمین مظفری رئیس کل دادگستری آذربایجان شرقی در دومین جلسه شورای پیشگیری از وقوع جرم استان از اجرای طرح ساماندهی و الزام آموزش و مشاوره پیش از ازدواج در استان خبر داد.

در راستای تحقق اهداف پیش بینی شده در اصل 156 قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران در خصوص پیشگیری از وقوع جرم و به منظور ایجاد هماهنگی و تعامل بین دستگاه ها و استفاده از توانمندی ها و ظرفیت های موجود در دستگاه های مسئول و مدیریت امر پیشگیری، دومین جلسه شورای پیشگیری از وقوع جرم استان آذربایجان شرقی در سال 95 با حضور رئیس کل دادگستری آذربایجان شرقی و مدیران و نمایندگان دستگاههای عضو در محل سالن اجتماعات دادگستری استان تشکیل شد.

ارائه گزارش سیمای جرایم و دعاوی استان در سه ماهه اول سال 95، پیگیری مصوّبات جلسه گذشته، بررسی و تصویب کلیات طرح آموزش های پیش از ازدواج و ارائه گزارش رؤسای دادگستری شهرستان های جلفا و ورزقان و ارائه راهکارها و پیشنهادات عملی و قابل اجرا در جهت کاهش جرایم و اختلافات حقوقی آن حوزه های قضایی از جمله موضوعات مطرح در جلسه بود.

در این جلسه حجت الاسلام والمسلمین مظفری رئیس کل دادگستری استان از اجرای طرح آموزش های پیش از ازدواج در آذربایجان شرقی خبر داد و گفت: هدف اصلی این طرح، سر و سامان دادن به وضعیت موجود مشاوره های قبل از ازدواج است.

در ابتدای جلسه رضا مسعودی فر معاون پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان ضمن گزارش سیمای جرایم و دعاوی استان در سه ماهه اول سال 95 گفت: در 10 جرم اولویت دار استان در سه ماهه اول سال 95 برای اولین بار با کاهش پنج درصدی جرایم در سطح استان مواجهیم؛ لیکن در آسیب های اجتماعی در سطح استان، افزایش آسیب ها مشاهده می شود.

در این جلسه کلیات طرح آموزش و مشاوره پیش از ازدواج به تصویب اعضاء رسید و مقرر گردید کمیته استانی متشکّل از اداره کل بهزیستی، اداره کل ورزش و جوانان، کمیته امداد، مرکز بهداشت، آموزش و پرورش، ثبت اسناد و املاک و سازمان تبلیغات اسلامی، صدا و سیما، اداره کل فرهنگ و ارشاد و سازمان نظام روانشناسی و مشاوره استان با مسئولیت معاونت پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان تشکیل شود.

انتهای پیام/

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *