خانه / اخبار / اخبار قضایی / اجرای قانون و ترسیم امور مالی در مسیر قانونی وظیفه ذیحساب است

اجرای قانون و ترسیم امور مالی در مسیر قانونی وظیفه ذیحساب است

به گزارش گروه حقوقی و قضایی به نقل از روابط عمومی دادگستری یزد، محمدرضا حبیبی در جلسه تودیع و معارفه ذیحساب سابق و جدید دادگستری استان یزد افزود: انتظار ما از ذیحسابان همواره اجرای قانون و حرکت در مسیر قانونی است ، اما می‌توانند در جاهایی که قانون به صورت واضح بیان نشده است با درایت خود گره‌گشای امور مالی دستگاه باشند.

وی تصریح کرد : قانون مانند موم است و مجری آن باید با انعطاف به گونه ای برخورد نماید که ضمن پایبندی به آن ، امور نیز با سرعت و دقت انجام گردد.

این مقام قضایی با بیان این مطلب که مانع تراشی آسان است ، اظهار داشت : هنر ذیحساب در رتق و فتق امور با صحت ، سلامت و شفافیت و با التزام به قانون و دقت بر حسن اجرای کار است.

رئیس کل دادگستری استان یزد بر جلوگیری از هرگونه سوء استفاده ، سند سازی و حیف و میل اموال بیت المال به عناوین مختلف تأکید کرد و گفت : البته در کنار جلوگیری از هرگونه سوء استفاده و یا سوء مدیریت ، باید تسریع امور صحیح و گره گشایی در جریان کار های قانونی نیز ملاک عمل قرار گیرد.

وی ذیحساب را به عنوان مشاور مالی دستگاه ذکر کرد و بیان داشت : ذیحساب می تواند با ارائه مشاوره به مسئولان و مدیران ، راهکار درست استفاده از منابع مالی و اعتبارات دستگاه ها را که با هزار زحمت از مرکز گرفته می شود را ارئه نماید.

شایان ذکر است در پیان این جلسه ضمن تقدیر و تشکر از عباس مقیمی ، محمدرضا دهقان به عنوان ذیحساب جدید دادگستری استان یزد معرفی گردید.

انتهای پیام/

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *