x
سایت وکیل / اخبار / اخبار قضایی / اداره کل ثبت اسناد ‌کهگیلویه و بویراحمد آمادگی جانمایی دقیق اراضی وقفی ‌‌را دارد‌

اداره کل ثبت اسناد ‌کهگیلویه و بویراحمد آمادگی جانمایی دقیق اراضی وقفی ‌‌را دارد‌

به گزارش گروه حقوقی و قضایی ، سعید محوری در نشست هم‌اندیشی ادارات کل ثبت اسناد و املاک و اوقاف و امور خیریه استان کهگیلویه و بویراحمد با اشاره به وجود روایات متعدد در خصوص وقف، اظهار داشت: با توجه به احادیث و روایات نقل شده در این باب می‌توان به اهمیت آن پی برد.

مدیرکل ثبت اسناد و املاک استان کهگیلویه و بویراحمد گفت: برای رسیدگی به درخواست‌های اوقاف و ثبت موقوفات، علاوه بر تکلیف قانونی، پشتوانه اعتقادی و ملی نیز وجود دارد و قدم گرفتن در این مسیر، پاداش اخروی نیز به دنبال دارد و تلاش برای صدور سند موقوفات در جهت حفظ املاک وقفی، کمک به زیرساخت‌های اقتصاد مقاومتی تلقی می‌شود.

محوری بیان کرد: در سال‌های اخیر برای درخواست‌های اوقاف و ثبت موقوفات، اقدامات خوبی انجام شد و باید تلاش کنیم تا در کوتاه ترین زمان، تمام موقوفات در استان دارای سند مالکیت شوند.

مدیرکل ثبت اسناد و املاک استان کهگیلویه و بویراحمد با اشاره به لزوم تکمیل بانک اطلاعات ثبتی املاک موقوفات، بیان کرد: با پی‌گیری اخذ اسناد مالکیت موقوفات و تکمیل بانک اطلاعات ثبتی املاک موقوفات و وارد کردن اطلاعات ثبتی املاک در سیستم کاداستر هیچ کس نمی‌تواند ذره ای به املاک موقوفات تعرض کند.

وی افزود: اداره کل ثبت اسناد و املاک استان کهگیلویه و بویراحمد آماده جانمایی دقیق اراضی وقفی در سامانه کاداستر و صدور سند تک برگ برای اراضی و املاک وقفی را دارد.

محوری، قانون ثبت اسناد و املاک، قانون تعیین تکلیف اراضی فاقد سند رسمی، قانون الحاقی موادی به قانون ساماندهی تولید و عرضه مسکن را راه‌های قانونی تثبیت موقوفات اعلام نمود.

وی بیان کرد: در صورتی که ادارات مرتبط با امور زمین و املاک همکاری مطلوبی با هم داشته باشند شاهد پیاده سازی موفق کاداستر جامع در استان خواهیم بود که نیل به این هدف ما را در ارائه خدمات بهینه به مردم شریف این خطه و جلوگیری از تعدی و چپاول اراضی ملی و وقفی یاری می‌رساند.

حجت‌الاسلام سید نورالله جنتی‌پور مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان کهگیلویه و بویراحمد نیز در این نشست با مهم شمردن وظیفه همگانی در جهت حفظ و حراست از موقوفات، عملکرد مسئولان اداره کل ثبت اسناد و املاک استان و تعامل آنها با اداره کل اوقاف این استان را نشانه تعهد در جهت پاسداری از املاک وقفی برشمرد.

وی گفت: تثبیت مالکیت موقوفات و درج اطلاعات املاک موقوفات در سیستم کاداستر یکی از اولویت‌های ویژه اداره کل اوقاف و امور خیریه استان است.

جنتی پور عنوان کرد: از لحاظ شرعی و قانونی موظف به مستندسازی اراضی و املاک موقوفه هستیم و با توجه به جایگاه وقف در دین مبین اسلام، در سال گذشته با تعامل مناسب بین دو اداره کل در تسریع این عمل اقدامات گسترده‌ای انجام شد که امیدواریم این همکاری در سال جاری نیز تداوم داشته باشد.

انتهای پیام/

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *