x
سایت وکیل / اخبار / اخبار قضایی / ارائه سی و پنج هزار نفر ساعت آموزش به مددجویان زندان کاشان

ارائه سی و پنج هزار نفر ساعت آموزش به مددجویان زندان کاشان

به گزارش گروه حقوقی و قضایی ، به نقل از پایگاه اطلاع رسانی اداره کل زندان‎های استان اصفهان؛ همزمان با هفته ملی مهارت و گرامیداشت ۶ مرداد روز ملی کارآفرینی و آموزش های فنی وحرفه ای، رئیس و جمعی از مسئولین زندان از مرکز آموزش فنی حرفه ای شهید موسویان این شهرستان بازدید کرد.

مدیر مرکز آموزش فنی و حرفه ای شهید موسویان در این بازدید از آموزش سی و پنج هزار نفر ساعت در قالب ۷ دوره در سه ماهه اول سال جاری توسط این مرکز در قالب تعهدات آموزشی خبرداد.

وی با اشاره به گستره فعالیت های آموزشی این مرکز به مددجویان در قالب دوره های آموزشی افزود: تمامی مددجویان از کم سواد تا یک فرد تحصیلکرده می توانند تحت پوشش آموزش های فنی و حرفه ای در این مرکز قرار گیرند.

علوانی نقش آموزش های مهارتی در عدم تکرار تخلف و بازگشت به زندان زندانیان را بسیار موثر دانست و افزود: نزدیک به ۱۵ رشته آموزشی در زندان ایجاد شده که توسط مربیان خدمات آموزشی ارائه می شود و مددجویانی که آموزش های فنی و حرفه ای را در زندان فرا می گیرند، بسیار کمتر از افرادی که هیچ گونه مهارتی ندارد مرتکب جرم و بازگشت مجدد به زندان می شوند.

رئیس زندان کاشان نیزفرارسیدن ۶ مرداد، روز ملی” ترویج آموزشهای فنی و حرفه ای و کارآفرینی” را به مدیر و مربیان مرکز آموزش فنی و حرفه ای شهید موسویان تبریک گفت.

وی گفت: زندان کاشان در سال ۹۴ در بحث اشتغال و حرفه آموزی توانست رتبه برتر استان را به خود اختصاص دهد.

نیکنام افزود: مددجویانی که در دوره های مختلف موفق به کسب گواهینامه مهارت می شوند باید مورد تشویق قرار گیرند تا زمینه ای برای ترغیب و حضور سایر مددجویان در دوره های آموزشی شود.

وی خواستار آن شد که با حضورصاحبان مشاغل و حرف در زندان و بازدید از کارگاه های اشتغال آنان و استفاده از نیروی کار مددجویان زمینه ایجاد منبع درآمد زندانیان و رفع مشکلات اقتصادی خانواده آنان را فراهم نمایند.

نیکنام اظهار داشت: زندان آمادگی دارد تا با همکاری مرکز آموزش فنی حرفه ای شهرستان، دوره های آموزشی در رشته های پرورش ماهی، پرورش قارچ، صنایع چوب، کرم ابریشم ، پرورش گل محمدی، صنایع دستی، قالی بافی و صنایع ساختمان را برای مددجویان برگزار کند.

انتهای پیام/

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *