x
سایت وکیل / اخبار / از روز صفر تا کنایه قاضی مقیسه به صدا و سیما

از روز صفر تا کنایه قاضی مقیسه به صدا و سیما


به گزارش خبرنگار مهر، در جلسه داوزدهم دادگاه رسیدگی به اتهامات همدستان زنجانی حواشی به همراه داشت.

در این جلسه متهم ردیف سوم سوالی از قاضی پرسید که حتی تعجب داشت.

ماجرای روز صفر

حمید فلاح هروی در جلسه یازدهم با طرح پرسشی خطاب به قاضی گفت: آقای قاضی سوال من این است که روز صفر چه روزی است؟

قاضی در پاسخ گفت: لطفا در چارچوب صحبت کرده و از خود دفاع کنید.

متهم گفت: داستان این است که در کیفرخواست من آمده است که در تاریخ ۹۱/۵/۰ پول به حساب من منتقل شده است. این تاریخ به چه معنی است؟ موضوع این است که سندی که در کیفرخواست مورد اتکا قرار گرفته است مربوط به سال ۸۸ ،‌۸۹ و ۹۰ است که ربطی به شرکت نفت ندارد. نمی شود که زنجانی بگوید که من فلان قدر به فلانی داده‌ام اما سند نداشته‌ باشد. اموال مربوط به قبل از قضیه نیست.

قاضی مقیسه در بخش دیگری از دادگاه با اشاره به تفاهم‌نامه منعقد شده با سازمان تأمین اجتماعی گفت: این تفاهم‌نامه در تاریخ ۹۱/۹/۲۷ فی‌مابین شرکت هولدینگ سورینت قشم به نمایندگی بابک زنجانی، مدیرعامل فلاح هروی، رئیس هیئت مدیره شرکت و سازمان تأمین اجتماعی و آقای م و مدیرعامل شستا در محل سازمان تأمین اجتماعی با موضوع خرید تعدادی از شرکت‌های متعلق به سازمان تأمین اجتماعی و شستا منعقد شد. شخص شما آقای فلاح، ۱۱ روز پس از تحریم و با علم به اینکه بابک زنجانی، بانک کنت و FIIB تحریم شده است به آقای م گفتید که ما پول داریم و قرارداد را منعقد کردید. آیا این اقدام شراکت در کلاهبرداری و غارت اموال بیت‌المال نیست؟ از زختخواب بیدار شدید و این کارها را انجام دادید؟

متهم ردیف سوم: بدی مرا به حساب خادمی امام رضا و خدام حرم نگذارید

فلاح هروی پاسخ داد: من آن موقع خواب نبودم و کشیک در حرم امام رضا بودم. براساس اعلام آقای زنجانی، “م” و بانک مسکن به من گفته شد که برو چک‌ها را بگیر.

قاضی مقیسه در واکنش گفت: خدا را شکر آقای رئیسی کاری کردند که هرکسی را راه ندهند.

متهم پاسخ داد: شما فرمودید که بنده از رختخواب بلند شدم و این کارها را کردم من هم در جواب گفتم که کشیک بوده‌ام. لطفا بدی مرا به حساب خادمی امام رضا و خدام حرم نگذارید.

متهم ردیف سوم در اواخر دادگاه خطاب به قاضی گفت: به نظر من شما از جلسه خسته شده‌اید و مایل نیستید دفاعیات من را بشنوید.

کنایه قاضی به صدا و سیما

قاضی مقیسه افزود: حرفهای شما در چارچوب نیست لطفا در موضوع حرف بزنید. من خسته نیستم. سه ساعت تمام نمی توانم فقط به شما نگاه کنم من حرفهای شما را کامل گوش می دهم. تکان خوردنم که جرم نیست، من تا دست به ریشم می زنم، تا دست به عمامه و صورتم می زنم، صدا و سیما مرا در همان حالت نشان می دهد. البته برای من مهم نیست که چه جور نشان می دهند، ولی من باید حواسم به کارهایم در این سه ساعت باشد.

منبع

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *