x
سایت وکیل / اخبار / اخبار قضایی / اساس حقوق بشر در اسلام است نه غرب/ باید بدانیم که غربی‌ها در تئوری چه کرده و در عمل چگونه رفتار می‌کنند

اساس حقوق بشر در اسلام است نه غرب/ باید بدانیم که غربی‌ها در تئوری چه کرده و در عمل چگونه رفتار می‌کنند

به گزارش خبرنگار گروه حقوقی و قضایی ، حجت الاسلام دقاق نماینده شیخ عیسی قاسم در همایش حقوق بشر اسلامی تصریح کرد: خداوند متعال در قرآن کریم می فرمایند همانا که ما بنی آدم را کرامت بخشیدیم بنابر این اسلام عظیم و قرآن مجید ماموریت تضمین کرامت انسانی و حقوق بشر را گوشزد کرده و اساس حقوق بشر در اسلام است نه غرب.

وی در خصوص حقوق بشر در غرب افزود: باید بدانیم که غربی‌ها در تئوری چه می‌کنند و چه می گویند و در عمل چگونه رفتار می‌کنند.

دقاق اظهار کرد: در تئوری اصل حقوق بشر در غرب بعد از انقلاب فرانسه مطرح شد انقلاب فرانسه برقرار و پایه های دموکراتیک را پی ریزی کرد. اساس آن هم علیه دین و دین داران و علمای دین برپا شد، در آن زمان اصول حقوق بشر را علیه دین مطرح شد و اولین کسانی که از حقوق بشر انتقاد کردند کاتالیک‌ها بودند.

نماینده شیخ عیسی قاسم اضافه کرد: در عمل نیز می بینیم که اندونزی را مستعمره خود قرار داده است در حالی که تعداد جمعیت اندونزی از تعداد جمعیت کل اروپا بیشتر بوده و هست، همچنین انگلیس در شبه قاره هند و فلسطین اشتغالی همین کارها را کردند عملکرد غرب اینچینن است.

وی افزود: کار عملی آنها مطابق با تئوری حقوق بشری که تدوین کرده اند همخوانی و سازگاری ندارد ،اساس حقوق بشر در اسلام است و ما تلاش جمهوری اسلامی ایران را در پی ریزی اصول حقوق بشر گرامی می داریم که سومین جایزه حقوق بشر را به شیخ عیسی قاسم اهدا می‌کنند.

حجت الاسلام دقاق تصریح کرد: منزل شیخ عیسی قاسم تحت محاصره است و مردم در چهل و پنجمین روز محاصره‌ای که علیه منزل ایشان برگزار شده تحصن کرده اند. مردم 24 ساعته در اطراف منزل وی تحصن می کنند و ایشان علامه مجاهد است که تحت محاصره قرار دارد.

وی افزود: از همه سازمان‌های بین المللی مانند سازمان ملل و سازمانهای همکاری های اسلام و اتحادیه عرب و اروپا دعوت می کنم تا اندیشه های این رادمرد را تحت این عنوان و شعار که وی چگونه به حقوق بشر چه در دین و چه در عمل می نگرد را ارزیابی کنند .

حجت الاسلام دقاق در ادامه بیان کرد: شیخ عیسی قاسم کتابی 1200 صفحه ای نوشته اند که در آن عنوان شده که حقوق بشر در اسلام چگونه است. تاریخ ، مواعظ وی را با حروف و کلمات نورانی ثبت خواهد کرد که همزیستی مسالمت آمیز را در بحرین پی ریزی کرده است؛ اما این رژیم در این رابطه حماقت می‌کند و اگر کشتی غرق شود همه غرق خواهند شد.

انتهای پیام/

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *