x
سایت وکیل / اخبار / اخبار قضایی / استقبال دستگاه قضایی از همکاری سمن‌ها برای حفظ محیط زیست

استقبال دستگاه قضایی از همکاری سمن‌ها برای حفظ محیط زیست

به گزارش گروه حقوقی و قضایی به نقل از روابط عمومی دادگستری کل استان گلستان، رئیس کل دادگستری گلستان در نشست هم اندیشی قضات با تشکلهای زیست محیطی استان گلستان با تاکید بر این که از همکاری سمن‌ها در حوزه انفال استقبال می‌کنیم گفت: در حوزه مقابله با متخلفان منابع ملی مانند قلع و قمع ساخت و سازهای غیرمجاز، حضور سمن‌ها می‌تواند افکار عمومی را با ما همراه کند.

هاشمیان افزود: دادگستری‌های سراسر استان گلستان آماده همکاری و استفاده از کمک سمن‌ها برای حمایت از محیط زیست هستند.

رئیس شورای حفظ بیت المال استان با اشاره به این که گلستان جزو مناطق در معرض خطر از سوی سودجویان و دست اندازان به محیط زیست است از حضور و همراهی تشکل‌های زیست محیطی در زمینه مقابله با تخلف در این حوزه قدردانی کرد.

هادی هاشمیان حضور سمن ها را در شورای حفظ حقوق بیت المال استان گلستان، موثر و ضروری دانست و افزود: حضور این تشکل ها فرصت مناسبی است تا مطالبات مردم از طریق این تشکل ها به مسئولان دستگاه‌های اجرایی،انتظامی، امنیتی و قضایی عضو این شورا، منتقل شود.

وی در ادامه سخنان خود با انتقاد از برخورد دیرهنگام با متخلفان در حوزه محیط زیست و منابع طبیعی گفت: برخی دستگاه‌های متولی این حوزه، از همان ابتدا و بدون حکم قضایی این اجازه را دارند که با متخلفان برخورد کنند اما این اتفاق رخ نمی‌دهد.

هاشمیان افزود: اگر در برخی تخلفات مانند ساخت وسازهای غیر مجاز از همان ابتدای شروع کار، جلوی تخلف گرفته شود میزان آسیب و خسارت‌ها به طبیعت کمتر می‌شود.

ارائه پیشنهادها درباره صدور احکام مراقبتی و تقدیر از قضات دوستدار طبیعت هدف، برگزاری جلسه هم اندیشی مسئولان قضایی استان با یکی از تشکل های زیست محیطی استان گلستان بود.

انتهای پیام/

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *