x
سایت وکیل / اخبار / اخبار حقوقی / اشتباه یکی از خبرگزاری‌ها در انتشار نادرست اظهارات قاضی سراج / سازمان بازرسی نسبت به اینگونه شایعه پراکنی‌ها واکنش نشان خواهد داد

اشتباه یکی از خبرگزاری‌ها در انتشار نادرست اظهارات قاضی سراج / سازمان بازرسی نسبت به اینگونه شایعه پراکنی‌ها واکنش نشان خواهد داد

به گزارش خبرنگار حقوقی و قضایی ، ناصر سراج، رئیس سازمان بازرسی کل کشور روز دوشنبه در حاشیه مراسم تودیع و معارفه رییس دیوان محاسبات کشور در جمع خبرنگاران حاضر شد و به سوالات آن ها پاسخ داد.

رئیس سازمان بازرسی کل کشور درباره موضوع پرونده بنیاد شهید گفت: ما نیت خوان نیستیم که مطمئن شویم که در این موضوع تخلفی شده یا خیر اما درباره پرونده بانک دی گزارش تهیه و به مراجع مربوط ارسال شده است.

وی رسیدگی سازمان بازرسی کل کشور به تخلفات بانک دی را به تحقیق و تفحص نمایندگان مرتبط ندانست و افزود: هنوز بررسی گزارش مربوط به مدیران بانک دی است ادامه دارد.

رئیس سازمان بازرسی کل کشور همچنین در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه آیا تخلفاتی از مدیران بنیاد شهید مانند مسعود زریبافان رییس سابق بنیاد شهید و امور ایثارگران و معاون رئیس جمهور در دولت محمود احمدی نژاد برای سازمان بازرسی اثبات شده است یا خیر؟ گفت: این حوزه ربطی به سازمان بازرسی ندارد، این امر مربوط به کمیسیون تحقیق و تفحص بوده و از آنها باید سوال کنید. البته در صورت ثابت شدن هم ما حق نام بردن از هیچ شخصی را نداریم.

اما در این میان یک خبرگزاری به اشتباه به نقل از قاضی سراج نوشت تخلف مدیران بانک دی از جمله زریبافان به اثبات رسیده و پرونده در مراجع بالاتر در حال پیگیری است.

در همین خصوص، محمد حسین صیرفی، دبیر شورای اطلاع رسانی سازمان بازرسی کل کشور در گفت و گو با خبرنگار حقوقی و قضایی برخی نقل قول های مطرح شده به نقل از قاضی سراج و نام بردن وی از زریبافان در پرونده بانک دی را بشدت تکذیب کرد و گفت: رسانه ها بالاخص رسانه هایی که داعیه کار حرفه ای دارند اخلاق حرفه ای رسانه را رعایت کرده و در نقل قول از مسئولان رعایت امانتداری را داشته باشند.

وی در ادامه افزود: در صحبتی که با قاضی سراج رئیس سازمان بازرسی کل کشور داشتم، وی ضمن تکذیب نقل قول مطرح شده در برخی رسانه های دولتی گفت: سازمان بازرسی نسبت به اینگونه شایعه پراکنی ها چون پیش از این نیز مسبوق به سابقه بوده است واکنش نشان خواهد داد و ما حق برخورد قضایی با این خبرگزاری و رسانه های شایعه پراکن را برخود محفوظ می دانیم.

انتهای پیام/