خانه / اخبار / اخبار دادگستری / افتتاح مجتمع ویژه رسیدگی به دعاوی خانوادگی در سنندج

افتتاح مجتمع ویژه رسیدگی به دعاوی خانوادگی در سنندج

به گزارش گروه حقوقی و قضایی به نقل از روابط عمومی دادگستری استان کردستان، علی اکبر گروسی رئیس کل دادگستری استان کردستان از افتتاح مجتمع ویژه رسیدگی به دعاوی خانوادگی درمرکز استان خبرداد.

وی در دیدار جمعی از کارکنان دستگاه قضایی استان با آیت‌الله سیدمحمد حسینی‌شاهرودی نماینده ولی فقیه در استان کردستان به مناسبت هفته قوه قضائیه اظهار کرد: ایام هفته قوه قضاییه و یاد و خاطره شهدای هفتم تیر، آیت الله دكتر شهید بهشتی معمار دستگاه قضایی كه با نثار خون پاك خویش، انقلاب اسلامی را بیمه كردند، گرامی میداریم.

رئیس کل دادگستری استان کردستان با بیان اینکه مهمترین ابزار کار در قوه قضائیه قانون است گفت: قانون شفاف و روشن می تواند به بهبود کار در قوه قضائیه و سرعت در خدمت رسانی و رفع اطاله دادرسی کمک کند.

وی افزود: کار جدید در قوه قضائیه توجه به بعد فرهنگی است که مکرراً مورد تأکید ریاست قوه قضاییه است و معاونت فرهنگی دادگستری با برگزاری نشست های اخلاقی و تشکیل هسته های جهادی فرهنگی و انجام فریضه نماز جماعت در تمام دادگستری های استان، برگزاری کلاس های آموزشی قرآن کریم برای کارکنان و خانواده ایشان کارگاههای مهارت زندگی و اردوهای زیارتی اعزام به مشهد مقدس در جهت نشاط معنوی همکاران کار فرهنگی خیلی خوبی انجام داده است.

گروسی ادامه داد: معاونت فرهنگی در حوزه فرهنگ عمومی نیز برنامه های زیادی انجام داده از جمله با صدا و سیما در جهت آگاه سازی مردم در زمینه قانون گرایی و قانون شناسی و قانون مداری قراردادهایی منعقد نموده است. همچنین 90 عنوان حقوقی از طرف معاونت فرهنگی قوه قضائیه که تاکنون 30 عنوان از آنها آماده شده است در بین مردم در سطوح مختلف جامعه در مدارس و مساجد به صورت بروشور توزیع می گردد.

این مسئول عالی قضایی اضافه کرد: بسیج حقوقدانان هم در زمینه آگاهی بخشی حقوقی به اقشار جامعه با قوه قضائیه و شورای امر به معروف و نهی از منکر همکاری زیادی دارد زیرا هرچه بیشتر آگاهی های مردم جامعه افزایش پیدا کند به کاهش جرایم منجر می شود.

رئیس کل دادگستری استان کردستان تصریح کرد: در این هفته مجتمع ویژه رسیدگی به دعاوی خانوادگی در مرکز استان کردستان افتتاح می گردد که صرفاً به موضوعات خانوادگی رسیدگی می کند.

انتهای پیام/

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *