x
سایت وکیل / اخبار / اخبار قضایی / افزایش 50درصدی پرداختی‌های کارکنان شورای حل اختلاف / تبیین سیاست‌های کلان شورای حل اختلاف درسال جاری

افزایش 50درصدی پرداختی‌های کارکنان شورای حل اختلاف / تبیین سیاست‌های کلان شورای حل اختلاف درسال جاری

به گزارش خبرنگار گروه حقوقی و قضایی ، معاون مرکز امورشورای حل اختلاف کشور در پنجمین همایش رابطین فناوری اطلاعات شوراهای حل اختلاف کشور گفت: برنامه ریزی های لازم برای پرداخت پاداش اعضای کارکنان انجام و تا 50 درصد افزایش یافته است.

قره داغی با اشاره به اجرایی شدن قانون جدید شوراهای حل اختلاف گفت: در قانون جدید 20درصد از استخدام کارکنان رسمی اداری به شوراهای حل اختلاف اختصاص یافته و قوه قضائیه مکلف شده است که نیروهای شورای حل اختلاف را از این سهمیه انتخاب کند.

وی افزود: در حال حاضر 37 هزار نیرو در 8 هزار شعب شورای حل اختلاف به عنوان دبیر و اعضای مشغول به فعالیت هستند.

معاون مرکز شورای حل اختلاف کشور بیان کرد: 16 هزار نفر از اعضای شورای حل اختلاف جوانانی هستند که با تحصیلات بالای لیسانس آماده برای استخدام هستند که برای افزایش پاداش این افراد اقداماتی در حال انجام است.

وی در رابطه با استخدام کارکنان شوراها بیان کرد: باید مجوز از سوی دولت به قوه قضائیه داده شود و دست قوه قضائیه دراین رابطه بسته است، اگر شرایط دولت مناسب باشد لایحه ای برای دولت فرستاده می شود تا اعتبارات لازم برای استخدام کارکنان شورا تامین گردد.

قره داغی تصریح کرد: هرسال بودجه ای نسبت به درآمدها تنظیم می شود که درسال 95 مبلغ 150 میلیارد تومان بودجه برای شورای حل اختلاف پیشنهاد داده شد که مبلغ 138 میلیارد تومان بودجه از سوی مجلس تصویب شد .

معاون مرکز امور شورای حل اختلاف کشور ادامه داد: برنامه ریزی های لازم برای پرداخت پاداش اعضای کارکنان انجام و تا 50 درصد افزایش یافته است .

وی با ابراز امیدواری نسبت به افزایش پاداش کارکنان شورای حل اختلاف در ارتباط با مبالغ دریافتی اعضای شوراهای حل اختلاف گفت: برای دبیران شورای حل اختلاف مبلغ 300 هزار تومان ماهانه و برای اعضای و کارکنان ستادی شورا به ازای هر پرونده وارده 10 هزار تومان لحاظ شده است.

قره داغی افزود: جذب حداکثری کارکنان در دستور کار است که پول بیمه کارکنان از ردیف بودجه شوراها پرداخت می شود.

وی اظهارامیدواری کرد که بودجه شوراهای حل اختلاف در سال 96 به مبلغ 250 میلیارد تومان افزایش یابد.

انتهای پیام/

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *