x
سایت وکیل / اخبار / اخبار دادگستری / امنیت مطلوب استان خوزستان برای فعالیت‌های اقتصادی و سرمایه گذاری

امنیت مطلوب استان خوزستان برای فعالیت‌های اقتصادی و سرمایه گذاری

به گزارش خبرنگار گروه حقوقی و قضایی ، رئیس کل دادگستری خوزستان در سفر به شهرستان شوش با تاکید بر جایگاه مطلوب امنیت در استان خوزستان برای سرمایه گذاری اظهار کرد: خوشبختانه خوزستان برای فعالیت‌های اقتصادی و سرمایه گذاری از امنیت مطلوبی

برخوردار است و از لحاظ ناامنی در رتبه های خیلی پایینی قرار دارد و این مرهون رشادتها، تلاشها و زحمات مجموعه های اطلاعاتی ،امنیتی و انتظامی این استان است.

وی افزود: مجموعه های اطلاعاتی ،امنیتی و انتظامی با کنترل و نظارت کامل اخیراً کشفیاتی در رابطه با بعضی از گروه های تروریستی را منهدم و تعداد زیادی را دستگیر کردند که خوشبختانه امنیت خوب و رضایتبخشی در استان حاکم است.

رئیس دستگاه قضایی خوزستان بر اصلاح فرهنگ غلط استفاده از سلاح تاکید کرد و گفت: برای ایجاد آرامش در جامعه باید با فرهنگ سازی صحیح از استفاده نادرست از سلاح پیشگیری کرد.

وی همچنین از دارندگان سلاح غیر مجاز خواست که در اسرع وقت سلاح های خود را به دستگاه قضایی و انتظامی تحویل دهند تا مشمول کمترین برخورد قانونی قرار بگیرند و در صورتی که شرایط و ضوابط قانونی برای صدور مجوز جهت حمل و نگهداری داشته باشند بلافاصله اقدام کنند.

رئیس دستگاه قضایی استان با اشاره به حقوق و پاداشهای نامتعارف بعضی از مدیران در استان تصریح کرد: در بعضی از ادارات استان متاسفانه افرادی هستند که پاداش‌های نامتعارف دریافت می کنند که طبق دستور رئیس قوه قضائیه اداره کل بازرسی خوزستان در حال جمع آوری اطلاعات حقوق و پاداش‌های کلیه دستگاه های که مشمول این دستور العمل می باشند هستند و در صورتی که این افراد بر خلاف قانون حقوق و پاداش دریافت کنند برخورد و مسترد خواهد شد.

افشار نیا در ادامه هدف از سفر به شهرستان شوش را برآورد وضعیت قضایی و حقوقی و همچنین بررسی دعاوی و جرائم در دادگستری این شهرستان عنوان کرد و افزود: جلسه ی باحضور شورای معاونین استان با رئیس و قضات دادگستری شوش برگزار شد و در این جلسه عملکرد دادگستری و شورای حل اختلاف این شهرستان مورد بررسی قرار گرفت.

انتهای پیام/