x
سایت وکیل / سایت حقوقی / دنیای حقوق / امکان رفع معضل بیکاری با تکیه‌بر توان داخلی در کشور وجود دارد

امکان رفع معضل بیکاری با تکیه‌بر توان داخلی در کشور وجود دارد

فرمانده قرارگاه سازندگی خاتمالانبیاء (ص):

امکان رفع معضل بیکاری با تکیهبر توان داخلی در کشور وجود دارد

 755739017

  فرمانده قرارگاه سازندگی خاتمالانبیاء (ص) بابیان اینکه اولویت اصلی کشور اشتغالزایی است، گفت: اگر برنامهریزی مدونی برای فعالسازی ظرفیتهای داخلی صورت گیرد، امکان رفع معضل بیکاری در کشور وجود دارد.

سرتیپ پاسدار عبادالله عبداللهی اظهار داشت: جوانان و نیروی کاری در کشور داریم که بسیاری از کشورهای جهان به داشتن چنین نیروی کار و جوانی غبطه می‌خورند؛ برخی کشورها در حال واردات نیروی کار هستند و نیازهای بازار کار خود را از دیگر کشورها تأمین می‌کنند و ما باید بیش ازآنچه امروز به جوانان توجه می‌شود قدر آنها را بدانیم.

وی افزود: امروز اولویت اصلی کشور اشتغال‌زایی و توسعه بسترهای کارآفرینی است؛ می‌توانیم با توجه به ظرفیتهای موجود، کل کشور را به کارگاه فعالی تبدیل کنیم که جوانان تحصیل‌کرده ایرانی درراه آبادانی کشور مشغول به کار شوند.

سردار عبداللهی بابیان اینکه «دولت باید به توان داخلی بیش‌ازپیش توجه کند»، گفت: اگر فعال‌سازی ظرفیتهای تولید در کشور را جایگزین واردات گسترده کنیم و اگر به‌جای روی آوردن به شرکتهای خارجی، از توان شرکتهای ایرانی برای اجرای پروژه‌های عمرانی و توسعه کشور استفاده کنیم، هم مشکل اشتغال جوانانمان حل می‌شود و هم در جهت تحقق مبانی اقتصاد مقاومتی گام برداشته‌ایم که نتیجه‌ای جز اعتلای ملی و رونق اقتصادی برای کشور به دنبال ندارد.

فرمانده قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیاء (ص) با اشاره به نیازهای توسعه‌ای کشور در بخش آب، برق، نفت، گاز، راه‌سازی، پل‌سازی و … اظهار داشت: امروز درزمینه‌های مختلف سدسازی، تونل سازی، راه‌سازی، توسعه میادین نفتی، احداث نیروگاه، احداث پالایشگاه و … که همگی از پیچیده‌ترین خدمات فنی و مهندسی بهره می‌گیرند، می‌توانیم با تکیه‌بر توان داخلی نیازهای کشور را برطرف کنیم و حتی اقدام به صادرات خدمات فنی و مهندسی کنیم. اگر برنامه‌ریزی مدونی برای فعال‌سازی ظرفیتهای داخلی صورت گیرد، امکان رفع معضل بیکاری در کشور وجود دارد. منبع: تسنیم

[ad_2] منبع: سایت دنیای حقوق

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *