x
سایت وکیل / اخبار / اخبار قضایی / انتقال 54 زندانی به کشورمان در سه ماهه نخست سال جاری

انتقال 54 زندانی به کشورمان در سه ماهه نخست سال جاری

«محمدعلی مهرانفر» مدیر کل دعاوی و همکاری‌های بین‎الملل وزارت دادگستری در گفت‌وگو با خبرنگار گروه حقوقی و قضایی ، با اشاره به تبادل زندانیان صورت گرفته درسه ماهه سال 95 اظهار کرد: در مجموع 54 نفر از 3 کشور خارجی به جمهوری اسلامی ایران انتقال داده شده‎اند.

وی ادامه داد: در سه ماه نخست سال جاری حدود 47 نفر از کویت، 6 نفر از عراق و یک نفر از جمهوری آذربایجان به کشورمان منتقل شده‎اند.

گفتنی است؛ سال۹۱ بود که اجرای موافقتنامه‌های انتقال محکومان از سوی ریاست قوه قضاییه به وزارت دادگستری تفویض شد و پس از آن این وزارتخانه با همکاری سایر دستگاه‌های ذیربط، امور مربوط به اجرای انتقال محکومان را به صورت متمرکز انجام می‌دهد.

یکی از ادارات کلی که زیر مجموعه معاونت بین المللی وزارت دادگستری شکل گرفت اداره کل همکاری‌های بین المللی است که در سال 94 با توجه به تحولاتی که در چارت سازمانی وزارت متبوع صورت پذیرفت معاونت حقوق بشر و امور بین الملل در این وزارت تشکیل شد و اداره کل همکاری‌های بین الملل زیر مجموعه این معاونت قرار گرفت.

این اداره کل مسئولیت پیگیری روابط دو جانبه، چند جانبه، امور موافقتنامه‌های همکاری قضایی و امور کنوانسیون‌ها بر عهده دارد و همچنین انتقال محکومان را در قالب کارگروهی که زیر مجموعه این اداره کل است پیگیری می‎کند.

در همین زمینه: پشت پرده و جزئیاتی از انتقال محکوم خاص به مرز / روند پیچیده و زمان بر انتقال محکومان

در همین زمینه:انتقال 197 زندانی در سال گذشته به کشورمان/ بیشترین آمار انتقال زندانیان ایرانی از کدام کشور است؟

انتهای پیام/

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *