خانه / اخبار / اخبار قضایی / انجام بازرسی‎های دوره‌ای و نظارت الکترونیکی بر قرارهای صادره/ به دنبال تبدیل نواقص احتمالی به محاسن هستیم

انجام بازرسی‎های دوره‌ای و نظارت الکترونیکی بر قرارهای صادره/ به دنبال تبدیل نواقص احتمالی به محاسن هستیم

به گزارش گروه حقوقی و قضایی ، به نقل از روابط عمومی دادگستری کل استان اصفهان، محمد فیروزی معاون دادستان کل کشور در امور نظارت و بازرسی در جلسه شورای مدیران قضایی دادگستری کل استان اصفهان گفت: حکما و بزرگان دین و تمام حوزه ها بر احیای حق مظلوم و اجرای عدالت و برقراری نظم و امنیت عمومی اتفاق نظر داشته و دادستانها در خط مقدم این مسؤولیت خطیر قرار دارند.

وی با اشاره به اینکه برقراری نظم، آسایش و امنیت حول محور عدالت حاصل می شود بیان داشت: دادستانها و قضات دادسراها با حفظ وحدت، قاطعانه با هنجارشکنان، متخلفان و قانون شکنان در چارچوب قانون برخورد کرده و زمینه ساز اجرای عدالت خواهند بود.


وی افزود: در این راه با نیت خالص و کسب رضای خداوند و توسل به اهل بیت علیهم السلام باید گام برداشت و همواره در اجرای وظایف خود را خادم مردم بدانیم.

معاون دادستان کل کشور در امور بازرسی و نظارت، هدف از اینگونه بازرسی ها را ارتقای سطح کمی و کیفی عملکرد دادسراها برشمرد و تصریح کرد: در دادستانی کل کشور به دنبال تبدیل نواقص احتمالی به محاسن هستیم و این هدف را با انجام بازرسی های دوره ای به دادسراهای سراسر استانها و همچنین نظارت الکترونیکی قرارهای صادره محقق می نماییم.


این مقام عالی قوه قضاییه تلاش در جهت اتخاذ تصمیم و تدبیر در کاهش جمعیت کیفری زندان و ساماندهی اجرای احکام و نظارت بر حسن احیای حقوق عامه را از دیگر وظایف و برنامه های این دادستانی یاد کرد و نتایج حاصله از بازرسی هیأت بازرسین را از دادسراهای استان اصفهان در مجموع خوب و مثبت ارزیابی کرد و به بیان نقاط ضعف و قوت پرداخت.

فیروزی همچنین در پایان تصریح کرد: تصمیمات قضات در دادسراها می بایست مستند، مستدل و موجه باشد و دستور دادستان به ضابطان باید مقید به زمان، مکان و موضوع مشخص باشد.

انتهای پیام/

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *