خانه / اخبار / اخبار قضایی / انشعابات غیرمجاز سرقت از بیت‌المال است

انشعابات غیرمجاز سرقت از بیت‌المال است

به گزارش گروه حقوقی و قضایی ، به نقل از روابط عمومی دادگستری استان قزوین، سعید احمدزاده در جلسه شورای پیشگیری از وقوع جرم شهرستان آبیک با موضوع «پیشگیری از سرقت در ادارات و بیمارستان‌ها» که در محل دادسرای عمومی و انقلاب این شهرستان برگزار شد، اظهار کرد: مسؤولان دستگاه خدمات‌رسان و مدیران بیمارستان‌های شهرستان آبیک در پیشگیری از سرقت در ادارات و اماکن خود باید پیشگام بوده و در پیشگیری از وقوع این جرم، با مسؤولان قضایی و انتظامی همکاری لازم را داشته باشند.

وی افزود: در برخی از مناطق و موارد خاص و نیز در برخی از مکان‌های مرتبط با برخی از ادارات سرقتی‌هایی به وقوع پیوسته که در کنار این جرم، جرایم دیگری نیز رخ داده است.

دادستان عمومی و انقلاب شهرستان آبیک ادامه داد: حمایت قضایی و انتظامی از مسؤولان ادارات این شهرستان در زمینه پیشگیری از سرقت وجود دارد و باید با بهبود فرایندها در روند برگزاری جلسات پیشگیری از وقوع سرقت، به نتیجه و بازخورد مطلوب و مثبت دست یابیم.

احمدزاده اضافه کرد: از مسؤولان دستگاه‌های خدمات‌رسان آب و برق درخواست می‌شود میزان انشعابات غیرمجاز شناسایی شده و آمار احتمالی را به تفکیک، به دبیرخانه پیشگیری از وقوع جرم ارائه داده تا اقدامات لازم در دستور کار قرار گیرد.

وی خاطرنشان کرد: در شهر آبیک بعضاً در مالکیت اراضی و املاک تردید وجود دارد و به دلیل عدم رعایت حد نصاب‌های قانونی و مشکل أخذ مجوز از شهرداری، برخی مردم اقدام به ساخت و ساز غیرمجاز می‌کنند.

این مسؤول بیان کرد: محل‌های تاریک در شهرستان آبیک مستعد وقوع جرم به ویژه بزه سرقت است که نباید اجازه داده شود به فضایی امن برای سارقان تبدیل شود.

دادستان عمومی و انقلاب شهرستان آبیک افزود: از مسؤولان شرکت برق این شهرستان درخواست می‌شود نسبت به روشنایی معابر و محل‌های تاریک همچون شهرک بعثت توجه خاص داشته و اقدام لازم را انجام دهند.

احمدزاده ادامه داد: حتی یک مورد سرقت در شهرستان آبیک قابل توجیه نیست و مسؤولان باید با داشتن ایده و تفکر آرمان شهر در وقوع این جرم گام‌های ارزنده‌ای بردارند.

وی اضافه کرد: مسؤولان نباید از شرایط فعلی در زمینه سرقت رضایت داشته باشند بلکه می‌طلبد به سمت امنیت مطلق حرکت کرده تا روند رو به مطلوبی را داشته باشند.

دادستان عمومی و انقلاب شهرستان آبیک اذعان کرد: اگر پلیس ساختمان این تفکر را داشته باشد که از بیخ و بن بنا و ساخت و ساز غیرمجاز به صورت مطلق صورت گیرد و سپس در کمیسیون مطرح شود، قابل توجیه نیست.

احمدزاده افزود: جریمه حذف پارکینگ به این معنا است که از این مأخذ، پارکینگ عمومی در سطح شهر داشته باشیم که این امر تحقق نیافته است.

وی ادامه داد: در شهرک بعثت برخی پیمانکاران تخلف کرده‌اند، فضاها محدود و پارکینگ تعبیه نشده و شهرداری نیز ورود جدی نداشته به این همین دلیل فضایی برای احداث پارکینگ عمومی در این شهرک وجود ندارد.

این مسؤول اضافه کرد: مردم باید بدانند که انشعابات غیرمجاز اعم از آب و برق به منزله سرقت غیرمجاز از بیت‌المال محسوب و سبب می‌شود به همه مردم مدیون شوند.

دادستان عمومی و انقلاب شهرستان آبیک با اشاره به پیشنهاد مدیر آبفای شهری آبیک مبنی بر أخذ تعهد محضری مبنی بر اعطای کنتور به افرادی که اقدام به ساخت و ساز غیرمجاز کرده‌اند، خاطرنشان کرد: محدودیت‌های قانونی این پیشنهاد باید در نظر گرفته شده و پس از رفع مشکلات و موانع آن، بتوان اقدام لازم را انجام داد.

انتهای پیام/

مطالب مرتبط:

این مطلب رو هم چک کنید

تأکید رییس قوه‌قضاییه بر تسریع در رسیدگی به مصدومان زلزله کرمانشاه

تأکید رییس قوه‌قضاییه بر تسریع در رسیدگی به مصدومان زلزله کرمانشاه   به نقل از ...

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *