خانه / اخبار / اخبار حقوق بشر / اهدای زمین 200 متری برای آزادی زندانیان جرائم غیرعمد

اهدای زمین 200 متری برای آزادی زندانیان جرائم غیرعمد

: تخلفات رانندگی و مهریه بیشترین جرم زندانیان جرایم غیرعمد استان تهران است.

معاون ستاد دیه استان تهران در گفت وگو با خبرنگار میزان با بیان این مطلب افزود: تخلفات رانندگی و مهریه بیشترین جرم زندانیان جرایم غیرعمد در تهران است که توصیه می کنیم رانندگان بدون داشتن گواهینامه و بیمه نامه از اتومبیل استفاده نکنند و حتما بیمه نامه های تکمیلی داشته باشند و به توصیه های راهنمایی و رانندگی توجه داشته باشند چون یک لحظه غفلت یک عمر پشیمانی است.

علی مهربان افزود: همچنین توصیه ما به خانواده های محترم این است که هنگام عقد توصیه های اسلامی را رعایت کنند. مهریه عندالمطالبه است، وقتی که تعهدی می دهیم باید وفای به عهد کنیم.

آزادی 130 زندانی جرایم غیرعمد در تهران

قائم مقام ستاد دیه کشور گفت: دومین جشن گلریزان آزادی زندانیان جرایم غیرعمد به همت فرمانداری و ستاد دیه استان تهران در شهر ورامین برگزارشد، دراین مراسم خیرین 720 میلیون ریال کمک نقدی و و یک قطعه زمین 200 متری برای آزادی زندانیان نیازمند اهدا کردند.

وی افزود: از ابتدای امسال تاکنون 130 زندانی جرائم غیر در مناطق مختلف استان تهران از زندان آزاد شده اند که امیدواریم به همت خیرین نیک اندیش این آزادی ها افزایش یابد.

مهربان همچنین بیان کرد: در سال 92 نیز با همت مردم و پرداخت حدود 41 میلیارد تومان، 528 زندانی از زندان آزاد شدند.

این مطلب رو هم چک کنید

تشکیل دبیرخانه حقوق بشر اسلامی در دادگستری کرمان

مسئول ستاد حقوق بشر اسلامی قوه قضائیه در استان کرمان گفت: دبیرخانه حقوق بشر اسلامی در دادگستری کل استان کرمان شکل گرفته است و در این دبیرخانه ضمن استفاده از همکاری قضات و حقوقدانان، از همکاری نهادهای فرهنگی نیز استفاده شده است.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *