x
سایت وکیل / اخبار / اژه‌ای: متهم ردیف اول پرونده بنیتا محکوم به قصاص

اژه‌ای: متهم ردیف اول پرونده بنیتا محکوم به قصاص

اژه‌ای: متهم ردیف اول پرونده بنیتا محکوم به قصاص

 

اژه‌ای: متهم ردیف اول پرونده بنیتا به قصاص محکوم شد

 

حجت الاسلام والمسلمین غلامحسین محسنی اژه‌ای در یکصد و هجدهمین نشست خبری در پاسخ به سوالی درباره رای پرونده بنیتا در پاسخ به این سئوال که آیا رای این پرونده صادر شده است؟ گفت: بله، حکم صادر شده، اما طبیعی است که باید ابلاغ شود و قابل اعتراض هم هست.

سخنگوی قوه قضاییه در این باره گفت: باید واقعیات را بر اساس مستندات در نظر داشت و نباید از روی احساس سخن گفت. ادعا نداریم هر چه قاضی یافت، مشکلی ندارد. قضاوت بر اساس ظواهر است. در این پرونده، متهم ردیف دوم تبرئه نشده، از قتل عمد تبرئه شده است. دادسرا درباره اتهام قتل عمد او را تبرئه کرده ولی برای معاونت در سایر اتهامات، دادسرا احراز اتهام کرده و به دادگاه رفته. متهم ردیف دوم بی گناه نیست. چندین اتهام دارد و برای هر یک از اتهامات، کیفر در نظر گرفته شده و نسبتا این کیفرها سنگین است. ممکن است چند نفر با هم باشند ولی قتل را یک نفر انجام می دهد. من البته در این باره قضاوتی ندارم و حکم را اعلام می کنم.

وی خاطرنشان کرد: اجمالا اینکه متهم ردیف اول دو سه اتهام داشته؛ یکی از عناوین اتهامی‌اش قتل عمد هست که در این خصوص برای وی حکم قصاص نفس صادر شده است. برای سایر موارد اتهامی شنیدم که مجازات هایی اعم از حبس و شلاق و تبعید در حکم صادره هست که البته قابل اعتراض است و باید دید در دادگاه تجدید نظر چه می شود.

۴۲۴۲

منبع خبرآنلاین

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *