خانه / اخبار / اخبار قضایی / اگر شما قاضی این پرونده بودید، چگونه رأی می‎دادید؟

اگر شما قاضی این پرونده بودید، چگونه رأی می‎دادید؟

به گزارش خبرنگار گروه حقوقی و قضایی ، در صد و نهمین ماهنامه حقوقی، فرهنگی و اجتماعی دادرسی که صاحب امتیاز آن سازمان قضایی نیروهای مسلح است، بخشی تحت این عنوان که اگر شما قاضی این پرونده بودید چگونه رای می‎دادید آورده شده که در نوع خود جالب و خواندنی است.

در یک حادثه رانندگی بین یک کامیون به رانندگی (الف) که دارای گواهینامه پایه یکم رانندگی است با راکب موتورسیکلت به رانندگی ( ب) که فاقد گواهینامه رانندگی بوده است تصادفی روی می دهد. در نتیجه این تصادف، راکب موتور سیکلت از ناحیه سرو گردن به شدت مصدوم و مجروح می شود و به حال اغما به بیمارستان منتقل می گردد؛ ولی ساعتی بعد به علت شدت جراحات وارد شده فوت کرده است.

قضیه از طرف پلیس راه تحت پیگرد قرار گرفته و کارشناس تصادف پس از بازدید ازمحل حادثه و تهیه کروکی، اظهار نظر کرده که علت تصادف بی احتیاطی راننده موتورسیکلت به جهت انحراف به سمت چپ جاده است. پزشک قانونی نیز علت فوت (ب) را صدمه مغزی و خونریزی داخلی تشخیص داده و جواز دفن صادر کرده است.

با توجه به نکات فوق، اگر شما رئیس دادگاه رسیدگی کننده به این پرونده باشید:

اولاً: چه کسی را مقصر مرگ ( ب) می دانید و مورد از مصادیق چه جرمی است؟

ثانیاً: به استناد کدام ماده از قانون مجازات اسلامی مجرم را قابل تعقیب دانسته و مستحق مجازات می دانید؟

انتهای پیام/

دیدن مطالب بیشتر

این مطلب رو هم چک کنید

لغو کنسرت‌ها تعارضی با وظایف وزارت ارشاد ندارد/ صدها کنسرت در سراسر کشور اجرا می‌شود، اگر کنسرتی از سوی دادستان لغو شود در بوق و کرنا می‌کنند

حجت الاسلام و المسلمین منتظری در رابطه با لغو برخی کنسرت‌ها توضیحاتی ارائه کرد و گفت: صدها کنسرت در سراسر کشور اجرا می‌شود و هیچ مسئله‌ای هم اتفاق نمی‌افتد؛ اما اگر در جایی یک کنسرتی به دلایلی توسط دادسرا و دادستانی لغو شود در بوق و کرنا می‌کنند.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *