خانه / مشاور وکیل امور حقوقی / اگر ملکی را بیشتر از قیمت واقعی آن خریده باشم تکلیف چیست ؟

اگر ملکی را بیشتر از قیمت واقعی آن خریده باشم تکلیف چیست ؟

با سلام
پارسال برج 4 من یه ملکی رو از یه مهندسی خریداری کردم و اشتباه کردم و بهش اعتماد کردم و بدون استعلام قیمت درمنطقه ملک رو خریداری کردم و چون واقعا وقت این رو نداشتم استعلام نگرفته قولنامه کردم و الان بعد از یکسال که قصد فروش ملک رو دارم به چندین بنگاه مراجعه کردم و قیمتی رو که از من می تونند بخرند 30 میلیون کمتر از قیمت خرید من است واعلام کردند که پارسال که ملک رو خریدم اصلا این قیمت نبوده و همه اعلام می کنند که گران بهت فروخته و این حرف یک بنگاهی نیست بلکه تمام بنگاهی ها همین حرف رو می زنند و الان که به فروشنده اعلام میکنم اصلاً جوابگو نیست.
خواستم ببینم راهی هست که من بخشی از ضررم رو از ایشان بگیرم چون واقعا من یک کارگرم و اون پول رو با زحمت خیلی زیاد و قرض و وام جور کردم که بعد از یکسال اینقدر ضرر کنم .
با تشکر

[ad_2]

پاسخ

دوست گرامی ـ به استناد ماده 416 قانون مدنی ،هر یک از متعاملین که در معامله غبن فاحش داشته باشد بعد از علم به غبن می تواند معامله را فسخ کند .و همچنین به استناد ماده 420 همان قانون، خیار غبن بعد از علم به غبن فوری است . ( یعنی به محض اطلاع از اینکه شما 30 میلیون متضرر گشته اید می توانید به خیار غبن استناد نمایید.)

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *