Home / اخبار / اخبار دادگستری / ایجاد معاونت نظارت و پیگیری در استان البرز

ایجاد معاونت نظارت و پیگیری در استان البرز

به گزارش گروه حقوقی و قضایی به نقل از روابط عمومی دادگستری استان البرز، احمد فاضلیان درمراسم تودیع و معارفه رئیس کل جدید محاکم عمومی و انقلاب کرج از ایجاد معاونت نظارت و پیگیری در استان البرز خبرداد و گفت: این معاونت در حوزه پیگیری پرونده‌های مهم و بلاتکلیف، ماده 477، آنالیز و ارزیابی آماری و نظارت بر شعبات و حوزه‌های قضایی مسئولیت خواهد داشت.

وی گفت: مسئولیت‌هایی که در نظام جمهوری اسلامی به تک تک کارگزاران داده می‌شود آزمایش بزرگ الهی است و بعد از هر معارفه‌ای قطعا یک تودیع وجود دارد.

فاضلیان افزود: توفیق خدمت به مردم، فرصت مغتنمی است که داده شده و همه باید خداوند را در همه حال ناظر بر رفتار و اعمال خود بدانیم؛ با این نگرش قطعا جلوی خیلی از لغزش‌ها و کاستی‌ها گرفته می‌شود.

عالی‌ترین مقام قضایی استان تصریح کرد: حجم سنگین پرونده‌ها و فشار کاری نباید منجر به بی‌صبوری شود و قضات باید در برابر ناملایمات صبور باشند چون فعالیت در این جایگاه فرصتی برای خدمت به خلق است.

وی با تمجید از عملکرد بخش‌های مختلف محاکم عمومی و انقلاب کرج، اظهار کرد: آقای مازنی از زمان تصدی ریاست کل محاکم عمومی و انقلاب کرج که از ابتدای استان شدن البرز بوده عملکرد قابل قبولی داشته است.

فاضلیان افزود: با توجه به ویژگی‌های برجسته آقای مازنی وی به سمت معاون قضایی و مسئول معاونت تازه تاسیس نظارت و پیگیری دادگستری کل استان البرز منصوب شد.

وی با اشاره به اینکه معاونت نظارت و پیگیری برای نخستین بار در یک طرح ابتکاری در البرز ایجاد می‌شود، توضیح داد: این معاونت در حوزه پیگیری پرونده‌های مهم و بلاتکلیف، ماده 477، آنالیز و ارزیابی آماری و نظارت بر شعبات و حوزه‌های قضایی مسئولیت خواهد داشت.

رئیس کل دادگستری استان البرز ایجاد معاونت نظارت و پیگیری را یکی از گام‌های مهم در راستای تحقق وعده تحول در بخش قضایی عنوان کرد و گفت: با توجه به برنامه‌ریزی انجام شده تا پایان سال می‌خواهیم تعداد مانده‌ها را کاهش قابل توجهی دهیم.

کاهش چشمگیر آمار جرایم خشن

در ادامه معاون قضایی رئیس کل دادگستری استان البرزگفت: آمار جرایم خشن در کرج کاهش چشمگیری داشته است.

محمدباقر مازنی، معاون قضایی رئیس کل دادگستری استان البرز و رئیس کل پیشین محاکم عمومی و انقلاب کرج در آیین تودیع خود، اظهار کرد: موفقیت‌های کسب شده در محاکم عمومی و انقلاب کرج حاصل تلاش همکاران در همه بخش‌ها بود که با وجود کمبودها، توانستند اقدامات ماندگاری انجام دهند.

وی افزود: یکی از بزرگترین ظرفیت‌های دادگستری کرج، وجود نیروهای فاضل و ارزشمند است که با عملکرد خوب خود موجب شدند کاستی‌ها، خللی در خدمت‌رسانی به مردم وارد نکند.

رئیس کل سابق محاکم عمومی و انقلاب کرج با برشمردن بخشی از اقدامات انجام شده در دوران تصدی خود، توضیح داد: راه‌اندازی شعبات ویژه دعاوی بانکی، منابع طبیعی، تصادفات، صدور چک بلامحل و جرایم مالی از جمله این اقدامات بوده است که در کنار سایر اقدامات توانستیم آمار جرایم خشن را کاهش دهیم.

وی همچنین کاهش جمعیت کیفری و حجم پرونده‌های مسن را از اقدامات مهم در مجموعه تحت مدیریت خود برشمرد و افزود: در این دوره توانستیم اداره اسناد و بایگانی را تعریف کنیم و با راه‌اندازی آن، مشکلات موجود را با سیستم مکانیزه کاهش چشمگیری دهیم.

جلب رضایت مردم سرلوحه کارمان است

رئیس کل محاکم عمومی و انقلاب کرج نیز گفت: جلب رضایت مردم سرلوحه کارمان است.

داود میرغفاری، رئیس کل جدید محاکم عمومی و انقلاب کرج نیز با اشاره به جایگاهی که قضات در سیستم عدالت در جمهوری اسلامی ایران دارند، تصریح کرد: در مجموعه دادگستری کرج تلاش داریم جلب رضایت مردم را سرلوحه کار خود قرار دهیم.

وی با اشاره به دیداری که مسئولان قضایی با رهبر انقلاب داشتند، گفت: این بیانات چارچوب و نقشه کلی دستگاه قضایی را پیش روی ما قرار داده است.

انتهای پیام/