x
سایت وکیل / اخبار / اخبار قضایی / بازدید دادیار دادسرای عمومی و انقلاب و جانشین دادستان شهرستان آبدانان از زندان دره شهر

بازدید دادیار دادسرای عمومی و انقلاب و جانشین دادستان شهرستان آبدانان از زندان دره شهر

به گزارش گروه حقوقی و قضایی ، به نقل از روابط عمومی زندان‎های استان ایلام، حجت‌الاسلام والمسلمین امیری دادیار دادسرای عمومی و انقلاب آبدانان و منتی جانشین دادستان آن شهرستان از زندان دره شهر بازدید کردند.

حجت الاسلام والمسلمین امیری اذعان داشت: می بایست زمینه عدم ارتکاب جرم مجدد در زندانیان فراهم گردد و فعالیت های اصلاحی و تربیتی به نحوی در سطح زندانها صورت پذیرد که شخصیت مجرمانه زندانی اصلاح و بازسازی شود .وی از روند برنامه های فرهنگی و تربیتی در زندان ابراز رضایت کرد و وضعیت بهداشتی زندان را مناسب ارزیابی کرد.

وی خاطر نشان کرد: برنامه های متنوعی که برای پر کردن اوقات فراغت زندانیان اجرا می شود آنها را به شرکت داوطلبانه وا داشته و از بار روحی آنها می کاهد .وی تصریح کرد: زندان خارج از جنبه های تنبیهی آن با روند فعالیت های اصلاحی و تربیتی همراه بوده و بازگشت سالم زندانیان به جامعه را به دنبال خواهد داشت.

منتی جانشین دادستان آبدانان نیز گفت: تاکنون توسط کارشناسان و جامعه شناسان در خصوص کم شدن جمعیت کیفری راهکارهای بسیاری معرفی شده است اما آنچیزی که در خصوص زندان تاکنون تأثیر مثبت خود را به وضوح نشان داده است استفاده مددجویان از مرخصی های اعطایی در خصوص جرایم مواد مخدر و مرخصی مددجویان مالی جهت جلب رضایت شاکی بوده است.

علی نور احمدی رئیس زندان دره شهر نیز ضمن تقدیر از همکاری قضات و مراجع قضایی با زندان دره شهر و مساعدت بیش از پیش آنها افزود: آنچه امروزه در زندانبانی نوین مطرح است،امنیت در جوار اصلاح و تربیت زندانیان است که مجموعه این فعالیت ها به بازگشت شرافتمندانه زندانیان به جامعه می انجامد.

وی افزود رسالت و فلسفه اصلی زندانبانی اصلاح وتربیت است و تلاش ما در این زمینه شاخه‎های زیادی از فعالیت های متنوع را در بر دارد.

انتهای پیام/

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *