خانه / اخبار / اخبار قضایی / بدهی ۸۵۰ زندانی غیرعمد استان فارس ۱۳۰۰ میلیارد ریال است

بدهی ۸۵۰ زندانی غیرعمد استان فارس ۱۳۰۰ میلیارد ریال است

به گزارش گروه حقوقی و قضایی به نقل از روابط عمومی ستاددیه کشور، سید رضا اسکندری در جمع محکومان غیرعمد زندان‌های استهبان و نی‌ریز اظهار کرد: اولویت‌ اصلی ما در اجرای دقیق شیوه‌نامه و دستورالعمل‌های‌ ستاد دیه کشور است و در این زمینه از اعطای ریالی تسهیلات به مددجویانی که طبق مواد تعیین شده واجد شرایط قلمداد نمی‌شوند معذور بوده و آبرومندی، نداری و نوع محکومیت در رسیدگی به پرونده‌های ارجاعی به این مرکز حمایتی از اهمیت بالایی برخوردار است.

وی افزود: با همکاری خوب مددکاران زندان‌ها در بدو ورود هر زندانی مشمولین آزادی شناسایی و در کمترین فرصت و با دقت کامل رسیدگی به آن‌ها آغاز می‌شود.

مدیرعامل ستاددیه این استان با بیان اینکه در حال حاضر ۸۵۰ نفر از زندانیان جرائم غیرعمد کشور در زندان‌های استان فارس نگهداری می‌شوند تصریح کرد: بدهی این زندانیان بیش از ۱۳۵۸ میلیارد ریال است .

اسکندری با اشاره به اینکه سال گذشته ۶۱۵ نفر از زندانیان جرائم غیرعمد استان فارس با تلاش ستاد دیه استان آزاد شدند بیان کرد: ۶۰۲ نفر از این افراد مرد و ۱۳ نفر زن بودند که از مجموع پرونده‌های رسیدگی شده ۴۰۵ نفر بابت بدهی مالی و ۲۱۰ مورد هم مربوط به دیه بود.

وی یادآور شد: جمع کل بدهی این افراد آزاد شده بیش از ۱۰۱۶ میلیارد ریال بود که ۶۳۵ میلیارد ریال از این مبلغ از سوی کمیته صلح و سازش مستقر در ستاد دیه استان از شکات و طلبکاران گذشت رضایتمندانه اخذ شده است .

انتهای پیام /

این مطلب رو هم چک کنید

لغو کنسرت‌ها تعارضی با وظایف وزارت ارشاد ندارد/ صدها کنسرت در سراسر کشور اجرا می‌شود، اگر کنسرتی از سوی دادستان لغو شود در بوق و کرنا می‌کنند

حجت الاسلام و المسلمین منتظری در رابطه با لغو برخی کنسرت‌ها توضیحاتی ارائه کرد و گفت: صدها کنسرت در سراسر کشور اجرا می‌شود و هیچ مسئله‌ای هم اتفاق نمی‌افتد؛ اما اگر در جایی یک کنسرتی به دلایلی توسط دادسرا و دادستانی لغو شود در بوق و کرنا می‌کنند.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *