x
سایت وکیل / اخبار / اخبار قضایی / بدهی 850 زندانی غیرعمد استان فارس 1300 میلیارد ریال است

بدهی 850 زندانی غیرعمد استان فارس 1300 میلیارد ریال است

به گزارش گروه حقوقی و قضایی به نقل از روابط عمومی ستاددیه کشور، سید رضا اسکندری در جمع محکومان غیرعمد زندان‌های استهبان و نی‌ریز اظهار کرد: اولویت‌ اصلی ما در اجرای دقیق شیوه‌نامه و دستورالعمل‌های‌ ستاد دیه کشور است و در این زمینه از اعطای ریالی تسهیلات به مددجویانی که طبق مواد تعیین شده واجد شرایط قلمداد نمی‌شوند معذور بوده و آبرومندی، نداری و نوع محکومیت در رسیدگی به پرونده‌های ارجاعی به این مرکز حمایتی از اهمیت بالایی برخوردار است.

وی افزود: با همکاری خوب مددکاران زندان‌ها در بدو ورود هر زندانی مشمولین آزادی شناسایی و در کمترین فرصت و با دقت کامل رسیدگی به آن‌ها آغاز می‌شود.

مدیرعامل ستاددیه این استان با بیان اینکه در حال حاضر 850 نفر از زندانیان جرائم غیرعمد کشور در زندان‌های استان فارس نگهداری می‌شوند تصریح کرد: بدهی این زندانیان بیش از 1358 میلیارد ریال است .

اسکندری با اشاره به اینکه سال گذشته 615 نفر از زندانیان جرائم غیرعمد استان فارس با تلاش ستاد دیه استان آزاد شدند بیان کرد: 602 نفر از این افراد مرد و 13 نفر زن بودند که از مجموع پرونده‌های رسیدگی شده 405 نفر بابت بدهی مالی و 210 مورد هم مربوط به دیه بود.

وی یادآور شد: جمع کل بدهی این افراد آزاد شده بیش از 1016 میلیارد ریال بود که 635 میلیارد ریال از این مبلغ از سوی کمیته صلح و سازش مستقر در ستاد دیه استان از شکات و طلبکاران گذشت رضایتمندانه اخذ شده است .

انتهای پیام /

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *