x
سایت وکیل / اخبار / اخبار قضایی / برخورد قاطع با مخلان نظم و امنیت و دارندگان سلاح غیرمجاز

برخورد قاطع با مخلان نظم و امنیت و دارندگان سلاح غیرمجاز

به گزارش گروه حقوقی و قضایی به نقل از روابط عمومی دادگستری کل استان کرمان، یدالله موحد در نشست رؤسا و دادستان‌ها وكادر قضایی حوزه‌های قضایی جنوب و شرق استان کرمان با رویكرد پیشگیری از وقوع جرم گفت: یكی از مسائل مهم موجود ارتقاء امنیت استان کرمان، علی الخصوص در حوزه شرق و جنوب استان كرمان می‌باشد.

موحد افزود: اقدامات بسیار موثری در این راستا در سطح استان کرمان از طرف دستگاه قضایی و دستگاه‌های امنیتی و انتظامی و نظامی صورت گرفته است که مردم در جریان بسیاری از اقدامات هستند.

وی گفت: این نشست برای ایجاد یك همدلی و هماهنگی و هم افزایی در جهت شناسایی و دستگیری و تعقیب محاكمین جرائم امنیتی تشکیل گردیده است.

موحد با اشاره به نقاط قوت در برخورد قاطعانه و صریح با جرائم امنیتی،افزود: در راستای نقاط ضعف و بعضی از ناهماهنگی‌هایی كه ممكن است در این مسیر وجود داشته باشد، تدابیری اتخاذ گردید تا این هماهنگی و هم افزایی بین مجموعه‌های مختلف دستگاه قضایی بوجود آید.

رئیس کل دادگستری استان کرمان گفت: با مجرمین مخصوصا مجرمینی كه از سلاح استفاده می‌كنند و نظم و امنیت مردم را به مخاطره می اندازند، با قاطعیت و سرعت و بدون اغماض و تأخیر در رسیدگی برخورد و مجرمین را به اشد مجازات می رسانیم.

وی خاطر نشان کرد: دستگاه قضایی تمام ظرفیت ها، امكانات و منابعی كه در اختیار دارد را در جهت ارتقاء امنیت مردم به کار می‌گیرد.

موحد با هشدار به دارندگان سلاح غیرمجاز تاکید کرد: اشخاصی كه اسلحه غیر مجاز نگهداری می‌كنند و یا در رفتارهای مجرمانه شان از اسلحه استفاده می‌كنند دستگاه قضایی بدون ترحم با آنها برخورد خواهد كرد.

وی توصیه کرد: در صورتی که دارندگان سلاح، خودشان این سلاح را تحویل دهند با رأفت و رحمت دستگاه قضائی مواجه شده و قطعا می‌توانند از معافیت‌های قانونی استفاده نمایند.

موحد تاکید کرد: دارندگان سلاح بدانند در صورت كشف سلاح و یا انجام رفتارهای هنجارشكنانه با استفاده از سلاح با قهر و غضب دستگاه قضایی روبرو خواهند شد و قطعا دستگاه قضایی یك برخورد پشیمان كننده ای را با آنها خواهد داشت كه درس عبرت بگیرند.

انتهای پیام/

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *