x
سایت وکیل / agency / برخورد-قاطع-پلیس-آگاهی-با-جرایم-اقتصاد

برخورد-قاطع-پلیس-آگاهی-با-جرایم-اقتصاد

برخورد قاطع پلیس آگاهی در مبارزه با جرایم اقتصادی

پلیس آگاهی و امور مالیاتی
رئیس پلیس آگاهی ناجا گفت: برای مبارزه با جرایم اقتصادی به ویژه در حوزه فرار مالیاتی باید موارد مصرف مالیات در کشور برای مردم شفاف سازی شود تا زمینه گسترش جرم از بین برود.

سردار محمدرضا مقیمی در جلسه با  سید کامل تقوی نژاد رئیس کل سازمان امور مالیاتی کشور با اشاره به فرامین مقام معظم رهبری در امر مبارزه با قاچاق کالا و مفاسد اقتصادی، اظهارداشت: اختلاس، جرایم بانکی، زمین خواری، فرار مالیاتی و پولشویی از اولویت های پلیس آگاهی در حوزه مبارزه با جرایم اقتصادی به شمار می آید و برخورد قاطع با مجرمان این حوزه در دستور کار این پلیس است.

وی گفت: برای مبارزه با جرایم اقتصادی به ویژه در حوزه فرار مالیاتی باید موارد مصرف مالیات را در کشور برای مردم شفاف سازی کرد تا بلکه زمینه گسترش این جرم از بین برود.

رئیس پلیس آگاهی ناجا گفت: تعامل دو سویه میان پلیس آگاهی و سازمان مالیاتی کشور در تحقق شعار سال نقش بسزایی دارد که در این راستا تولید در کشور رونق گرفته و زمینه اشتغال افزایش یافته و همچنین احساس امنیت اقتصادی در کشور توسعه یابد.

سردار مقیمی بر تبادل مطالبات پژوهشی، همکاری در برگزاری همایش ها، دوره ها، آموزش های ملی و بین المللی و نیز هم افزایی اطلاعاتی در حوزه مبارزه با جرایم مالیاتی تاکید کرد.

مبارزه با جرایم مالیاتی، برنامه مشترک دستگاه مالیاتی و پلیس آگاهی

در ادامه این جلسه، “سید کامل تقوی نژاد” رئیس کل سازمان امور مالیاتی کشور بر تعامل این سازمان با پلیس در مبارزه با جرایم مالیاتی تاکید و بیان کرد: در تفاهم نامه منعقد شده، مبارزه با این جرم، برنامه و اقدام مشترک دستگاه مالیاتی و پلیس آگاهی عنوان شده است.

وی افزود: برخورد قاطع با مجرمان دانه درشت مالیاتی، اولین و مهمترین راهکار این بخش است که باید با قاطعیت آن را دنبال کرد.

تقوی نژاد با بیان اینکه تقریبا بودجه دولت (نه تنها بودجه جاری)، متکی به مالیات است، افزود: حدود ۵۰ درصد بودجه جاری و قریب به ۳۷ درصد از بودجه عمومی نیز از مالیات تامین می شود.

وی با اشاره به اینکه تامین امنیت به شکل شخصی که فرد به تنهایی بتواند آن را تامین کند، امکان پذیر نیست،گفت: امنیت، یک خدمت عمومی است که هزینه آن از محل مالیات های دریافتی تامین می شود.

رئیس کل سازمان امور مالیاتی کشور از پلیس آگاهی ناجا به منظور پیگیری و مبارزه با فاکتور فروشان طی سال های گذشته که به شناسایی سه هزار شرکت منجر شده بود، تقدیر کرد و گفت: با همکاری خوب این پلیس، ما توانستیم بسیاری از افراد اخلالگر در نظام اقتصادی را شناسایی و همچنین عمده مشکلات در رابطه با کارت های بازرگانی را تا حدود زیادی مرتفع کنیم.

وی ادامه داد: از سال ۹۱ تا ۹۴ توانستیم حدود سه هزار و ۵۰۰ نفر از کسانی را که در مبادی ورودی از طریق کارت بازرگانی کالا وارد می کردند بدون اینکه مالیاتی پرداخت کنند؛ را شناسایی کنیم که از این تعداد، حدود ۱۴۰۰ فقره پرونده رسیدگی شده که برای هرچه بهتر شدن اجرای این طرح، بایستی کلیه نهادها همکاری لازم را داشته باشند.

رئیس کل سازمان امور مالیاتی کشور به وحدت رویه در برخورد با جرایم اقتصادی تاکید کرد و گفت: در بحث مبارزه با جرایم مالیاتی به دنبال موارد خرد و بازاری نیستیم بلکه شناسایی و برخورد با دانه درشت های مالیاتی از اولویت های مهم ما در این بخش است .

تقوی نژاد با اشاره به تشکیل دادسرای ویژه رسیدگی به جرایم مالیاتی، تصریح کرد: در خصوص رسیدگی به پرونده های فرار مالیاتی با قوه قضائیه، جلسات زیادی برگزار شد، امیدواریم بسترهای لازم برای آغاز به کار هرچه سریعتر این دادسرا فراهم شود که قطعا در بررسی پرونده های کلان تاثیر بسزایی خواهد داشت

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *