خانه / اخبار / اخبار دادگستری / بررسی بیش از 400 پرونده در دیدار مردمی رئیس کل دادگستری استان فارس

بررسی بیش از 400 پرونده در دیدار مردمی رئیس کل دادگستری استان فارس

به گزارش گروه حقوقی و قضایی به نقل از روابط عمومی دادگستری استان فارس همزمان با گرامیداشت هفته قوه قضائیه، مشکلات قضایی بیش از 400 نفر از مراجعان در شیراز، قبل از برگزاری نماز جمعه این هفته بررسی و دستورات قضایی در چارچوب قانون صادر شد.

این گزارش حاکی است عمده ترین تقاضای مراجعان تسریع در رسیدگی ها، تقاضای عفو و تخفیف مجازات، مرخصی زندانیان و اعمال ماده 477 آئین دادرسی کیفری تشکیل می دهد.

رئیس کل دادگستری استان فارس در حاشیه این دیدار با تأکید بر اهمیت تکریم ارباب رجوع در دستگاه قضایی خاطر نشان کرد: دیدار مسئولان قضایی و تعامل دو سویه و رو در رو با مردم زمینه ساز خدمت رسانی بهتر و رفع نقاط ضعف خواهد شد.

علی القاصی افزود: با تأکیدات انجام شده مسئولان قضایی در شهرستان ها و مرکز استان علاوه بر دیدار مردمی در هفته قوه قضائیه ، سه شنبه هر هفته نیز با نظارت حوزه ریاست دادگستری استان، مشکلات قضایی مردم بررسی می شود.

گفتنی است برنامه دیدار مردمی ویژه هفته قوه قضاییه با همكاری شورای سیاستگذاری ائمه جمعه استان فارس و به صورت همزمان در ٤٠ حوزه قضایی استان برگزار شد كه طی آن رؤسا و دادستان های حوزه های قضایی استان در جمع مردم نمازگزار حاضر و ضمن پاسخگویی به سؤالات حقوقی مشكلات قضایی آنان را بررسی كردند.

انتهای پیام/

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *