x
سایت وکیل / اخبار / اخبار دادگستری / برون سپاری برخی خدمات قضایی به دفاتر خدمات الکترونیک

برون سپاری برخی خدمات قضایی به دفاتر خدمات الکترونیک

به گزارش گروه حقوقی و قضایی به نقل از روابط عمومی دادگستری استان فارس، معاون قضایی و فناوری اطلاعات دادگستری کل استان فارس گفت: با برون سپاری بخشی از خدمات قضایی به دفاتر خدمات الکترونیک در حوزه های قضایی استان فارس خدمات رسانی به مردم تسهیل می شود.

نجیبی افزود: در مراحل اولیه ثبت دادخواست، اظهارنامه، لوایح و تجدیدنظرخواهی در آینده نزدیک در کل استان از طریق دفاتر خدمات الکترونیک قضایی انجام می شود و در آینده پرونده های کیفری نیز مشمول این طرح خواهند شد.

وی با بیان اینکه بخش خصوصی ظرفیت خوبی برای تکریم ارباب رجوع و تسریع در امور مردم دارد تاکید کرد: قضات و کارکنان در خلال اوقات اداری درگیر رسیدگی به پرونده و اوقات محاکمه هستند و واگذاری برخی خدمات به بخش خصوصی می تواند از معطلی ارباب رجوع پشت در محاکم جلوگیری و رضایتمندی ارباب رجوع را به همراه داشته باشد.

این مقام قضایی افزود: در حال حاضر 5 دفتر خدمات قضایی در شیراز مشغول ارائه خدمات می باشند و جهت تاسیس دفاتر خدمات قضایی در حوزه های قضایی استان فراخوان ثبت نام منتشر و مهلت ثبت نام تا 31 تیرماه اعلام گردیده است.

وی اضافه کرد: متقاضیان تاسیس این دفاتر می توانند با مراجعه به سامانه www.adliran.ir ثبت نام و پس از طی مراحل قانونی، مجوز اشتغال در این کار را دریافت دارند.

نجیبی در پایان خاطرنشان کرد: مراحل بررسی مدارک متقاضیان در اداره کل خدمات قضایی الکترونیک در تهران انجام می شود و متقاضیان از مراجعه به دادگستری کل استان فارس خودداری و تنها به سامانه موصوف مراجعه کنند.

انتهای پیام/