x
سایت وکیل / اخبار / اخبار حقوقی / برگزاری دهمین نشست هم اندیشی حفاظت و اطلاعات‌های قوه قضائیه

برگزاری دهمین نشست هم اندیشی حفاظت و اطلاعات‌های قوه قضائیه

به گزارش گروه حقوقی و قضایی ، دهمین نشست هم اندیشی فصلی روسای حفاظت و اطلاعات های قوه قضائیه با موضوعات ارتقا و تعالی معنوی رفتاری انگیزشی و کاری و بررسی برنامه های سال 1395 در روز چهارشنبه 15/2/1395 در جوار قدسی مضجع حضرت ثامن الائمه علی بن موسب الرضا علیه آلاف التحیه و الثناء‌ با حضور برخی از مسئولین قضائی سطح استان و معاونت فرهنگی قوه قضائیه برگزار شد.

در همین راستا ابتدا حجت الاسلام والمسلمین خطیب، رئیس مرکز حفاظت و اطلاعات قوه قضائیه ضمن تبریک عید سعید مبعث ایام رجبیه و خوش آمد گویی به حاضرین در همایش و تبیین اهداف راهبردی برنامه های ابلاغی سال 1395 موضوعات و محورهایی را مطرح نمود.

در ادامه حجت الاسلام و المسلمین دکتر مظفری رئیس کل دادگستری استان خراسان رضوی طی سخنانی ضمن گرامیداشت یاد و خاطره امام راحل و شهدا و آرزوی طول عمر برای رهبر معظم انقلاب مطالبی را خطاب به روسا و مسئولین حفاظت و اطلاعات قوه قضائیه بیان کرد.

وی گفت: با توجه به اینکه ضروری است که حفاظت و اطلاعات به دلیل ماموریت های مهم نظارتی در همه عرصه های قوه قضائیه حضوری فعال و جدی داشته باشد خصوصا نظارت و تامین امنیت در همه زمینه ها نیازمند تامین بودجه خاص است. بنابراین برای عملیاتی نمودن این وظایف سنگین قوه قضائیه می بایست ردیف بودجه خاص درنظر گرفته و در اختیار حفاظت و اطلاعات ها خصوصا حفاظت های استانی قرار گیرد.

سپس حجت الاسلام والمسلمین صادقی، معاونت فرهنگی قوه قضائیه که یکی دیگر از میهمانان ویژه این همایش بود به مناسبت عید مبعث در سخنانی اظهار کرد: عید مبعث، بزرگترین عید همه انسان ها است چرا که این عید بزرگترین حادثه عالم خلقت است و در این تجلی اعظم خداوند در جهان خلقت ما باید تلاش کنیم به قدر روزنه حقیقت یاب خودمان از آن خورشید عالم تاب هستی یعنی حضرت پیامبر ختمی مرتبت محمد بن عبداله (صلی الله علیه وآله ) بهره مند شویم و شاید دلیل اینکه در شب مبعث گردیده که به زیارت برسیم این است که انشاءالله با توسل به ذوات حضرات معصومین علیم السلام این تجلی را درک کنیم.

وی افزود: حوزه فرهنگی و حفاظت قوه قضائیه هر دو به دلیل اینکه به دنبال پیشگیری از لغزش و فساد هستند؛ دارای یک دغدغه و در مسیری حرکت می نمایند و ما باید در نقش طبیب عمل کنیم و تلاش نماییم برنامه ای برای این هدف مشترک تعریف و به کمک یکدیگر این مسئولیت را به خوبی به انجام برسانیم.

حجت الاسلام والمسلمین صادقی با ذکر احادیثی از ائمه اطهار (ع) تصریح کرد: مراقب باشیم که با اطلاع از خصوصیات و اطلاعات خاص افراد که موجب می شود نگاه حفاظت به افراد تغییر کند و چه بسا موجب توهم برای کارکنان حفاظت بشود که این خطری بزرگ است و باید خیلی مراقبت کنیم و یا ممکن است به تتبع در عیوب دیگران عادت نماییم که این هم از جمله خطراتی است که موجب آسیب برای کارکنان می شودمورد دیگر؛ اینکه ممکن است بعضا به افشاءاسرار مردم کشیده شود واز این جهت نیز می بایست مراقبت ویژه نمائیم.

در ادامه برنامه های همایش پس از اظهارنظر برخی از روسا، نمایندگی ها و مدیران کل حفاظت و اطلاعات، حجت الاسلام خطیب ریاست مرکز حفاظت واطلاعات قوه قضائیه، ضمن تشکر وقدردانی از معاونت محترم فرهنگی قوه قضائیه و دست اندرکاران همراه، به فلسفه بعثت پیامبر اعظم (ص) پرداخت و اظهار کرد: خداوند به پیامبر (ص) می فرماید اذیت و آزا کفار و منافقین را رها کن و به رب العالمین واگذار کن و درجای دیگر فرمود؛ ولا تطع الکافرین و المنافقین یعنی دنباله رویی از کفار ومنافقین نکن ول اینکه آنها اکثریت، تمدن و پیشرفت ظاهری داشته باشند. زیرا فضل کبیر از آن مومنین است.

وی افزود: امروز نیز رهبری معظم انقلاب مکرر بیان می دارند اگر اعتماد و توکل خداوند در جان ما بنشیند برخوردمان تماماَ محوریت خدا و توکل به او پیدا می کند و آن وقت تهدید، تحریم، نفوذ و فتنه ونفاق اثر نخواهد داشت.

گفتنی است ریاست مرکز حفاظت واطلاعات قوه قضائیه، در پایان با درنظر گرفتن برنامه ها و سیاست های ابلاغی قوه و محورهای اساسی اساسنامه توضیحاتی در خصوص برنامه سال 1395 متذکر و در خصوص نحوه اجرایی این برنامه ها که به عنوان یک راهبرد چندین ساله برای حفاظت و اطلاعات خواهد بود اهدافی را بیان داشت و برای حاضران آرزوی توفیق بیشتر و بهره مندی معنوی در مدت حضور درمشهد مقدس را نمود.

انتهای پیام/

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *