خانه / اخبار / اخبار قضایی / برگزاری دوره مدیریت دانش و رفتار ویژه خانواده زندانیان

برگزاری دوره مدیریت دانش و رفتار ویژه خانواده زندانیان

به گزارش خبرنگار گروه حقوقی و قضایی ، مهدی جوهری معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری کل استان البرز هدف از برگزاری این نشست را استفاده از ظرفیت دستگاه‌های ذیربط در جهت اجرایی کردن طرح امید ویژه خانواده زندانیان عنوان کرد.

وی گفت: در سال‌های اخیر دوره امید ویژه زندانیان برگزار شد که با استقبال زندانیان مواجه شد و همین امر موجب گشت که این دوره آموزشی برای خانواده‌های زندانیان نیز برگزار گردد.

این مقام مسئول تصریح کرد: در این دوره آموزشی، مهارت‌هایی از قبیل کنترل خشم، بررسی نقاط قوت و ضعف، خودشناسی، قدرت نه گفتن و تصمیم‌گیری در موقعیت‌های مختلف به افراد آموزش داده می‌شود و برگزاری این دوره‎ها راهکاری موثر برای ارتقای مهارت‏‌های زندگی است.

جوهری همچنین با اشاره به تبعات حبس بر خانواده زندانیان و عدم حمایت‌های کافی و لازم از این قشر اجتماع گفت: با زندانی شدن یک فرد، خانواده وی و جامعه مرتبط با او به نوعی دچار آسیب میشوند و این امر تبعات معنوی و مادی فراوانی را به همراه دارد و حمایت و دستگیری از خانواده زندانیان را یک ضرورت اجتناب ناپذیر در جامعه کنونی دانست.

معاون اجتماعی دادگستری البرز خاطر نشان کرد: با حمایتهای مادی و معنوی از این قشر آسیبپذیر جامعه، به پیشگیری از وقوع جرم نیز کمک کردهایم چرا که این حمایتها نقش مؤثری در پیشگیری از بروز آسیبهای اجتماعی دارد.

در این نشست سبک رو معاون رئیس کل زندان‌های استان البرز اظهار کرد: در دوره قبل یک هزار و ۶۰۰ الی یک هزار ۸۰۰ نفر از زندانیان در دوره آموزشی امید حضور داشته و ملاقات حضوری با خانواده‌های زندانیان نیز در برنامه گنجانده شده بود که بازخورد مطلوبی را در برداشت.

وی افزود: سازمان زندان‌ها آمادگی خود را جهت اجرای دوره آموزشی مدیریت دانش و رفتار (امید) اعلام می‌دارد و هدف اصلی در برگزاری دوره را کیفیت می‌داند و نه کمیت.

این مقام مسئول ادامه داد: در همین راستا مشخص گردید که جامعه مخاطب مشخص و تعداد شرکت کنندگان در هر کلاس ۳۰ الی ۴۰ نفر باشد.

سرهنگ مرندی رئیس انجمن حمایت از خانواده زندانیان به خدمات واحد مددکاری اشاره کرده و گفت: واحد مددکاری در زندانها همواره در راستای کاهش جمعیت کیفری تلاش می‌کند. رایزنی برای آزادی زندانیان واجد شرایط، رفع مشکلات روحی و روانی زندانیان و غیره بخشی از خدمات این واحدها در زندانها است.

وی توجه ویژه به وضعیت اقتصادی خانوادهها، مساعدت در امر تحصیلی فرزندان زندانیان و تلاش در راستای اشتغال و خودکفایی خانوادهها را از دیگر اموری برشمرد که توسط این انجمنها برای حمایت از خانواده زندانیان انجام می‌گیرد.

انتهای پیام/

دیدن مطالب بیشتر

این مطلب رو هم چک کنید

لغو کنسرت‌ها تعارضی با وظایف وزارت ارشاد ندارد/ صدها کنسرت در سراسر کشور اجرا می‌شود، اگر کنسرتی از سوی دادستان لغو شود در بوق و کرنا می‌کنند

حجت الاسلام و المسلمین منتظری در رابطه با لغو برخی کنسرت‌ها توضیحاتی ارائه کرد و گفت: صدها کنسرت در سراسر کشور اجرا می‌شود و هیچ مسئله‌ای هم اتفاق نمی‌افتد؛ اما اگر در جایی یک کنسرتی به دلایلی توسط دادسرا و دادستانی لغو شود در بوق و کرنا می‌کنند.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *