Home / اخبار / اخبار قضایی / برگزاری مسابقات قرآن کریم قوه قضائیه در40 حوزه قضایی استان فارس

برگزاری مسابقات قرآن کریم قوه قضائیه در40 حوزه قضایی استان فارس

به گزارش گروه حقوقی و قضایی به نقل از روابط عمومی دادگستری استان فارس، چهارمین دوره مسابقات سراسری قرآن کریم قوه قضائیه در مرحله شهرستان(مقدماتی ) همزمان در 40 حوزه قضایی استان فارس با حضور بیش از هزار نفرداوطلب از حوزه های قضایی استان فارس و خانواده آنان در 5 رشته برگزار شد.

معاون فرهنگی دادگستری فارس با بیان این که در مسابقات امسال شاهد رشد 67 درصدی شرکت کنندگان هستیم، گفت : در سال های اخیر و با شکل گیری معاونت فرهنگی در قوه قضائیه برنامه های مدونی در راستای ترویج فرهنگ و ارزش های اسلامی به خصوص تقویت آموزه های قرآنی در قوه قضائیه و همچنین مجموعه قضایی استان فارس پیش بینی واجرا شده است که امسال نیز در همین راستا برگزاری این مسابقات منسجم تر از سال های گذشته در دستور کار قرار گرفت.

وحید سروستانی افزود: قرآن کریم بزرگترین هدایت گر و معلم در خانواده ها است و همه فعالان فرهنگی باید تلاش کنند تا مبانی قرآنی را ملاک اقدامات و برنامه های فرهنگی خود قرار دهند.

وی خاطر نشان کرد: استان فارس در دوره‌های پیش همواره از مقام آوران مسابقات قرآن کریم در قوه قضائیه بوده است و امسال نیز با برگزاری دوره های آموزشی و تقویت مبانی و آموزه های شرکت کنندگان انتظار داریم تا رتبه های برتر منطقه ای و کشوری را احراز نمائیم.

معاون فرهنگی دادگستری فارس همچنین از برگزیده شدن 420 تن از برترین های این مسابقات و شرکت در مرحله استانی خبر داد و تصریح کرد: نتایج اولیه این مسابقات اواسط مرداد ماه 1395 اعلام می شود.

گفتنی است امسال علاوه بر رشته های قرائت، ترتیل، حفظ و درک مفاهیم و تفسیر رشته حفظ موضوعی به همراه ترجمه آیات و همچنین حفظ یک و دو جزء قرآن کریم ویژه فرزندان زیر 16 نیز به این دوره از مسابقات اضافه شده است.

انتهای پیام/

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *