x
سایت وکیل / اخبار / اخبار قضایی / برگزاری کارگاه‎ آموزشی پیشگیری‌های رشد مدار در دستور کار/ نقش خانواده در پیش‌گیری از وقوع رفتارهای مجرمانه انکارناپذیر است

برگزاری کارگاه‎ آموزشی پیشگیری‌های رشد مدار در دستور کار/ نقش خانواده در پیش‌گیری از وقوع رفتارهای مجرمانه انکارناپذیر است

«محمد علی حمیدیان» در گفت‏وگو با خبرنگار گروه حقوقی و قضایی ، از برگزاری کارگاه‎ آموزشی پیشگیری‌های رشد مدار خبر داد و گفت: نخستین کارگاه آموزی پیشگیری های رشد مدار با موضوع فرزند پروری ویژه مادران سرپرست خانوار در زاهدان برگزار شد.

معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم رئیس کل دادگستری استان سیستان و بلوچستان ادامه داد: خانواده از جمله نهادهایی است که در پیش‌گیری از وقوع رفتارهای مجرمانه اهمیت به سزایی دارد.

وی افزود: باید به امر کودکان و نوجوانان توجه ویژه ای شود چرا که عدم سلامت اخلاقی آنان سلامت و صلابت جامعه را با خطر جدی رو به رو می‌ کند، خانواده باید حریمی امن و سرشار از آرامش باشد تا پیوند عاطفی بین والدین و بچه ها شکل بگیرد.

وی تأمین ارزش جهت رشد اخلاقی اعضای خانواده را بسیار مهم عنوان کرد و خاطرنشان کرد: ترویج این ارزش از راه ایجاد روابط محبت آمیز و دوستی های ژرف یکی از وظایف اصلی خانواده است.

حمیدیان در پایان با بیان اینکه امروزه پیشگیری از وقوع جرایم نیاز هر جامعه است، گفت: در این میان نقش و تأثیر خانواده و والدین در جلوگیری از وقوع جرایم، دارای اهمیت به سزایی است به گونه‌ای که می‌توان والدین را به عنوان یکی از عوامل مؤثر در پیش‌گیری از ارتکاب جرایم عنوان کرد.

گفتنی است؛ این کارگاه به مدت 6 روز ویژه زنان سرپرست خانوار در سالن امام علی(ع) کمیته امداد امام خمینی(ره) زاهدان برگزار شد.

انتهای پیام/

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *