خانه / اخبار / اخبار قضایی / برگزاری کلاس آموزشی اخلاق برای سربازان وظیفه زندان دره شهر

برگزاری کلاس آموزشی اخلاق برای سربازان وظیفه زندان دره شهر

به گزارش گروه حقوقی و قضایی ، به نقل از روابط عمومی زندانهای استان ایلام حجت الاسلام والمسلمین قنبربیگی امام جمعه شهرستان دره شهر ضمن تعامل مستمر و حمایت از فعالیت های اصلاحی و تربیتی در زندان دره شهر و حضور در نماز های جماعت گروه‎های هدف، به صورت مدون به تدریس مباحث مختلف دینی و مذهبی می پردازد.

حجت الاسلام والمسلمین قنبربیگی در کلاس آموزشی اخلاق از منظر قرآن و عترت برای سربازان وظیفه زندان دره شهر اذعان داشت: از نظر آموزه های قرآنی، نمی توان نقش هستی شناسی و انسان شناسی را در تحلیل و توصیف مسایل نادیده گرفت؛ زیرا این شناخت ها و بینش های برخاسته از آن است که در نگرش های آدمی تاثیر مستقیم و به سزایی دارد و رفتار آدمی را تبیین و تعیین می کند.

وی گفت: از نظر آموزه های قرآنی، اموری چون معرفت،‌فضلیت، سعادت و مانند آن نمی تواند معیار اخلاقی بودن قرار گیرد؛ زیرا معرفت به معنای شناخت است. این متعلق این شناخت می تواند حق یا باطل باشد؛ زیرا علم و معرفتی که انسان نسبت به امور پیدا می کند یا مطابق حق و واقع است یا خلاف آن است؛‌زیرا ابزارهای شناختی انسان تغییر نیافته است و آیینه حق نماست که در آن صورت باز معیار حق بودن همان خداوند تعالی و نظام حقی است برخاسته از اوست.

مهدی کاظم خانی سرپرست یگان حفاظت زندان دره شهر نیز از تداوم کلاس های آموزشی و آگاهی بخشی برای سربازان وظیفه خبر داد و در خصوص اخلاق اداری از منظر قرآن و عترت گفت: اگر اخلاق اداری در زندگی كاری انسان وجود و حضور داشته باشد، كار كردن شیرین و توام با رضایت شغلی و احساس رضایتمندی و خود شكوفایی از یك سو و رضایت مردم و پیشرفت امور و شكوفایی كار از دیگر سو است، و در نتیجه موجب رضایت خالق و بارش رحمتها و بركتهای او می شود.

انتهای پیام/

مطالب مرتبط:

این مطلب رو هم چک کنید

مصوبه عجیب شورای شهر تهران برای مهاجران خارجی

مصوبه عجیب شورای شهر تهران برای مهاجران خارجی در این بین ...

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *