x
سایت وکیل / اخبار / بسیج و نیروی انتظامی در مهار آتش سوزی‌های منابع طبیعی همکاری خوبی دارند

بسیج و نیروی انتظامی در مهار آتش سوزی‌های منابع طبیعی همکاری خوبی دارند

بسیج و نیروی انتظامی در مهار آتش سوزی‌های منابع طبیعی همکاری خوبی دارند

دادستان مرکز استان کهکیلویه و بویر احمد گفت:نقطه قوت استان کهکیلویه و بویر احمد منابع طبیعی و جنگل های آن است و تمام مردم و مسئولان استان باید در حراست و حفاظت از آن کوشا باشند.

به گزارش ایسنا  به نقل از روابط عمومی دادستانی کل کشور، مهرداد کرمی اظهار کرد: بر اساس بند ب ماده ۴۷ قانون حفاظت و بهره برداری از جنگل ها و مراتع، موقع‌ آتش‌سوزی‌ در جنگل‌ها تمامی مامورین‌ دولتی‌ اعم‌ از لشگری‌ و کشوری‌ و شهرداری‌ها که‌ در نزدیکی‌ آن‌ محل‌ باشند در مقابل‌ تقاضای‌ مامورین‌ جنگلبانی‌ موظفند با تمامی وسایل‌ ممکن‌ دولتی‌ و شهرداری‌ که‌ در اختیار دارند در خاموش کردن آتش کمک‌ کنند.

وی گفت: مامورین‌ کشوری‌ و شهرداری‌ که‌ در ایفای‌ این‌ وظیفه‌ مسامحه‌ و قصور نمایند بر حسب‌ مورد طبق‌ مقررات‌ مواد ۵۸ و ۵۹ قانون‌ استخدام‌ کشوری‌ مجازات‌ می‌شوند، در مورد مأمورین‌ لشگری‌، تعقیب‌ و مجازات‌ آنان‌ طبق‌ مقررات‌ و قوانین‌ نظامی‌ خواهد بود.

دادستان مرکز استان تاکید کرد: منابع طبیعی درباره تخلفات سازمان‌هایی که تاکنون در هنگام وقوع برخی آتش سوزی ها در مهار آن همکاری نکرده‌اند گزارش بنویسد تا در این زمینه برخورد قانونی کنیم.

کرمی در پایان گفت: خوشبختانه نیروهای مقاومت بسیج و نیروی انتظامی در مهار آتش همکاری کرده اند و این همکاری می تواند الگویی برای دیگر ادارات باشد.

انتهای پیام

[ad_2] منبع خبرگزاری ایسنا

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *