خانه / مشاوره وکیل کیفری / به کسی وجه نقد داده ام و از او رسید امانت گرفتم. آیا می شود در صورت عدم پرداخت بعنوان خیانت در امانت شکایت کرد.؟

به کسی وجه نقد داده ام و از او رسید امانت گرفتم. آیا می شود در صورت عدم پرداخت بعنوان خیانت در امانت شکایت کرد.؟

سلام.
چندی پیش مبلغی را به کسی دادم
و در ازای آن شخص رسید گرفتم که گیرنده وجه مبلغ رو به رسم امانت دریافت نموده است.و با اثر انگشت در حضور شاهد تایید نمود.
برای دریافت وجه مراجعه نمودم.
آن شخص از پرداخت امتناع کرد.
پس از عدم پرداخت ، اظهارنامه دادم و حال می خواهم  اقامه دعوی خیانت در امانت بنویسم. بعضی از وکلا  فرمودند که این مصداق خیانت در امانت نیست و مصداق مطالبه طلب هست و باید دادخواست حقوقی بدهید. و بعضی معتقد به مصداق ماده 674 می دانند.
با توجه به رسید امانت نامه ای که دارم آیا مشمول ماده 674 ( خیانت در امانت ) می شود.
لطفا راهنمایی کنید

[ad_2] پاسخ

موضوع  سئوال شما فاقد وصف کیفری است ، عنصرسپردن رکن لازم جرم خیانت در امانت  است ،   در حالیکه موضوع  مبلغ پرداختی شما به شخص مدیون قرض محسوب شده و دارای عنوان حقوقی است و باید برای آن دادخواست به دادگاه حقوقی بدهید.

مطالب مرتبط:

این مطلب رو هم چک کنید

چگونگی شکایت از کسی که کتک زده

باسلام عرض کنم که با یک بنده خدایی دعوایمون شده است و این اقا حسابی ...

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *