x
سایت وکیل / اخبار / تاکید رییس کل دادگستری تهران بر رعایت حقوق متهم در فرایند دادرسی

تاکید رییس کل دادگستری تهران بر رعایت حقوق متهم در فرایند دادرسی

تاکید رییس کل دادگستری تهران بر رعایت حقوق متهم در فرایند دادرسی

رییس کل دادگستری استان تهران با تاکید بر رعایت حقوق افراد در فرایند دادرسی گفت: می‌طلبد با استفاده از کلیه ظرفیت‌های قانونی، احترام به حقوق شهروندی و حساسیت نسبت به نقض آن حتی در خصوص فرد متهم یا مجرم، با قاطعیت و اهتمام کامل ادامه یابد.

 غلامحسین اسماعیلی در یکصد و سیزدهمین نشست هیات نظارت و بازرسی حفظ حقوق شهروندی دادگستری کل استان تهران، ضمن تسلیت ایام حزن و اندوه آل الله و تجلیل از حماسه باشکوه پیاده روی زائران حسینی(ع) به سمت کربلای معلی اظهار کرد: تلاش هیات، بدور از هرگونه تبلیغات و صرفا بر مبنای اعتقادات دینی و بر حسب مقررات قانونی مصوب با انجام بازرسی های مستمر و برنامه ریزی شده از مجموعه‌های قضایی و انتظامی و زندان‌ها برای رصد کردن موارد هر چند نادر نقض حقوق شهروندی در طول فرآیند دادرسی، قابل تقدیر است.

وی افزود: می‌طلبد که با استفاده از کلیه ظرفیت های قانونی، این امر همچنان با محوریت احترام به حقوق شهروندی و حساسیت نسبت به نقض آن حتی در خصوص فرد متهم یا مجرم، با قاطعیت و اهتمام کامل ادامه یابد و اساسا باید تلاش کرد تا در فرآیند رسیدگی حقی از کسی تضییع نشود.

اسماعیلی گفت: در جهت موفقیت هر چه بیشتر برای نیل به اهداف مقدس فوق لازم است اعضای هیات به گروه های محدودتر تقسیم شوند تا میزان بازرسی ها افزایش یابد و از سوی دیگر برای پرهیز از موازی کاری و جلوگیری از ایجاد رکود در فعالیت های روزمره واحدهای قضایی با یک برنامه ریزی دقیق و با هماهنگی با سایر گروه های بازرسی از سایر بخش های درون سازمانی با حفظ حریم قانونی همزمان اقدام لازم معمول شود.

در این جلسه تعدادی از گزارشات تنظیمی از ناحیه دبیر هیات مطرح شد که پس از انجام مباحث کارشناسی لازم حسب مورد تصمیماتی نیز اتخاذ شد و در پایان نشست آقای صادق پور مدیر کل بازرسی استان به عنوان عضو جدید هیأت معارفه شد.

انتهای پیام

منبع خبرگزاری ایسنا

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *