Home / اخبار / اخبار دادگستری / تحویل سلاح‌های غیرمجاز هیچگونه پیگرد قانونی ندارد

تحویل سلاح‌های غیرمجاز هیچگونه پیگرد قانونی ندارد

به گزارش گروه حقوقی و قضایی به نقل از روابط عمومی دادگستری سیستان و بلوچستان،محمد مرزیه دادستان عمومی و انقلاب زاهدان در نشست خبری با اصحاب رسانه به تشریح شخصیت شهید بهشتی پرداخت و اظهار کرد: جای اخلاق، نگرش و نگاه شهید بهشتی در جامعه خالی است.

وی افزود: شهید طباطبایی، شهید مالکی و سایر شهدایی که در کنار شهید بهشتی به شهادت رسیدند اسطوره و الگو بودند.

این مسئول ادامه داد: باید تلاش کنیم در جامعه اسلامی مظلوم‎کشی انجام نشود، شخصیت‎های مهم نظام نباید مورد خدشه قرار گیرند.

مرزیه با اشاره به حوادثی که به دنبال اختلاف طایفه‌ای در استان رخ می‎دهد، گفت: باید علما، روحانیون، رسانه‌ها و امامان جمعه همه مردم را به سمت تمکین از قانون سوق دهند.

وی افزود: وجود سلاح‌های غیرمجاز نیز به تشدید اختلاف طایفه‌ای دامن زده و سبب می‎شود در کوچکترین نزاع‌ها و اختلافات قومی و قبیله‌ای افراد دست به سلاح ببرند، که بسیار نگران کننده است.

دادستان عمومی و انقلاب زاهدان ادامه داد: افرادی که سلاح در اختیار دارند، به دستگاه قضایی سیستان و بلوچستان مراجعه کرده و سلاح‎های غیرمجاز خود را تحویل دهند و بدانند این کار هیچگونه مجازات و پیگیری قضایی ندارد.

وی بومی کردن امنیت در سیستان و بلوچستان را طرح خوبی دانست و گفت: شیعه و سنی هماهنگی مناسبی در راستای برقراری امنیت در سیستان و بلوچستان دارند.

دادستان زاهدان ادامه داد: قرارگاه قدس به عنوان متولی امنیت در استان نیز با افرادی که از سلاح‎ها مجاز استفاده نادرست می‎کنند به شدت برخورد می‎کند.

مرزیه با تاکید بر توقیف خودروهای مزاحم به نوامیس و خودروهایی که مبادرت به حرکات نمایشی در سطح خیابان‌ها می‌کنند، افزود: دستگاه قضایی بدون اغماض خودرو را به مدت 2 تا سه ماه توقیف می‌کند.

وی در زمینه برخورد با قلیان‌خانه‌ها نیز گفت: قلیان‌سراهایی که به صورت موقت و بدون مجوز فعالیت می‌کنند برای همیشه پلمب می‎شوند.

دادستان عمومی و انقلاب زاهدان سامانه پیامکی 3000160129 را برای تشریح مشکلات مردمی اعلام کرد و گفت: مردم می‌توانند از این طریق مشکلات را با دادستانی مطرح کنند تا پیگیری و رسیدگی شود.

این مقام قضایی در زمینه وضعیت زندان‌های استان، گفت: با راه‎اندازی اردوگاه ایرانشهر بسیاری از محکومان خارج از استان به داخل استان منتقل می‎شوند.

وی با اشاره به ماده 13 قانون مبارزه با مواد مخدر، افزود: اماکن، منازلی که در کار تهیه و توزیع مواد مخدر مشارکت میکنند.

مرزیه بیان کرد: بدون اغماض با خرده فروشان برخورد خواهد شد و کسانی که نسبت به توزیع مواد مخدر در کارگاه‌ها، اصناف و منازل اقدام می‌کنند، آن مکان به نفع دولت ضبط می‌شود.

دادستان عمومی و انقلاب زاهدان با اشاره به اینکه بیشترین زندانیان در این استان در زمینه جرائم مواد مخدر در حبس به سر می‌برند، گفت: اولین جرم در این منطقه، موادمخدر، سرقت و بعد سایر جرائم است.

انتهای پیام/

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *