x
سایت وکیل / اخبار / اخبار قضایی / تدبیر در سیاستگذاری‎های قضایی در سرلوحه کارها است

تدبیر در سیاستگذاری‎های قضایی در سرلوحه کارها است

به گزارش گروه حقوقی و قضایی ، به نقل از روابط عمومی دادگستری کل استان قزوین، جمال انصاری در جلسه تودیع و معارفه روسای دادگستری و دادستان عمومی و انقلاب شهرستان آوج که در سالن جلسات فرمانداری این شهرستان برگزارشد، بیان کرد: پس از قریب چهار دهه آنچه موجب بالندگی نظام جمهوری اسلامی ایران است؛ طی مسیر تعالی و پیشرفت همراه با جانفشانی ها، ایثارگری ها و مجاهدت هاست.

وی ادامه داد: بخش اعظم این تلاش ها و حرکت ها مرهون رهبری داهیانه امام (ره) و تدابیر حکیمانه مقام معظم رهبری است که حضور مردم در صحنه های مختلف حمایت از نظام نیز به رشد و بالندگی نظام منجر شده است.

رئیس کل دادگستری استان قزوین اضافه کرد: دستگاه قضایی در گستره وسیع خدمتی خویش خدمات مختلفی را برای مردم عرضه می‌دارد که بخش مهمی از این خدمات در دستگاه قضایی ارائه می شود.

وی افزود: خدمات دستگاه قضا در فضایی سخت، ملتهب، مرافعه ای و پردردسر ارائه می شود و این خدمات اغلب از آن جنس خدماتی است که انجام آن برای دیگران میسور نیست.

انصاری عنوان کرد: در گستره خدمتی دستگاه قضا امنیت یکی از شاخصه های خدمتی ماست و البته امنیت شاخصه های متعددی دارد ولی ما در حمایت از واحدهای اقتصادی و … وظیفه داریم تا گستره خدمتی خود را با چابک سازی پیش ببریم.

وی تصریح کرد: کار دستگاه قضایی کار سختی است و علیرغم خدمات ارائه شده ما در حوزه خدمتی بازهم نیازمند ارتقاء خدمات به مردم هستیم البته امیدواریم خدمات ما در جهت امیدآفرینی باشد چراکه قرار نیست اقدامات ما منجر به بیم در میان مردم شود بلکه ما می خواهیم خدمات امیدآفرین و امیدافزا در میان مردم داشته باشیم.

رئیس کل دادگستری استان قزوین خاطرنشان کرد: از دیدگاه ما زمانی می توان خدمات شایسته ای را به مردم ارائه کرد که حریمشان در برابر متعرضان امن باشد، اگر چنین شد در جهت خدمات ارزشی و اسلامی خود قرار گرفته ایم.

وی توضیح داد: تظلم خواهی و احقاق حق دردسر دارد یعنی کسی نمی تواند، ادعا کند که این دو کار در بستر سهل رخ می دهد در نتیجه با سختی هایی روبروست؛ تظلم خواهی در برابر افراد گردن کش سخت است و دستگاه قضا برای این شرایط خود را آماده کرده و امروز تلاش می کنیم در این حوزه با روزآمدی بیشتری گفت: گام های خود را به سمت انجام خدمات به مردم برداریم.

انصاری خدمت و حاکمیت در جمهوری اسلامی یک ارزش و تکلیف است و به هیچ وجه منت نیست ما براساس وظیفه سازمانی خویش موظف به ارائه خدمات با هزینه کمتر و شرایط بهتر هستیم از این رو تلاش می کنیم تا آنچه می تواند به تقویت و استقرار دستگاه های اجرایی و اداری منجر شود را مورد توجه قرار داده و پیگیری کنیم تا خدمات خویش را به دور از نقصان به مردم ارائه کنیم.

وی تصریح کرد: دستگاه قضا در عین اقتدار خویش و علیرغم داشتن قدرت های قانونی در برابر مردم، خود را خدمتگذار و منعطف و در برابر متجاوزان به قانون استوار می داند و از طرفی سیاست تعاملی در جای جای استان وجود داشته و دارد چراکه این روش می تواند ما را به توفیق خدمتی نائل کند.

رئیس کل دادگستری استان قزوین اظهارداشت: اگر فقط در جهت استقلال و اقتدار درون سازمانی گرفتار شویم خدمات ما به مردم کافی و وافی نخواهد بود از این رو متناسب با روزآمدی، خود را برای اجابت مطالبات به حق مردم آماده می کنیم و در این مسیر سخت با کمک شما گام برخواهیم داشت از این رو خود را آماده و مهیا کرده ایم تا این مسیر سخت خدمتی را با کمک شما به پیش ببریم.

وی اعلام کرد: جابجایی افراد در دستگاه قضایی نیز در جهت چابک سازی و تأمین نیازها بوده که با توجه به توقعات و توانایی ها و مسئولیت ها انجام می شود البته کار در دستگاه قضا در دوران طولانی خدمتی با فراز و نشیب هایی همراه است.

انصاری تأکید کرد: در دستگاه قضا خدمات وافری ارائه می شود و ما این خدمات را کافی نمی دانیم و همواره به دنبال ارتقای کمی و کیفی آن هستیم البته دستگاه قضا به دنبال اجرای سیاست های خویش براساس تدبیر است.

وی یادآورشد: تدبیر در سیاستگذاری های قضایی سرلوحه کار ماست؛ تدبیر در دستگاه قضا یعنی تحکّم، اقتدار و ملایمت به جا باشد و بدانیم با مردم چگونه رفتار کنیم که در این مسیر بر تعامل منطقی به مردم و مسئولان از برنامه های جدی ماست تا شاخصه های دادرسی و قضا را ارتقاء دهیم و مردم را از خدمات دستگاه قضا متنعم کرده و رضایت عمومی را فراهم کنیم.

انتهای پیام/

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *