x
سایت وکیل / agency / ترامپ مدیر ارتباطات کاخ سفید را اخراج ک

ترامپ مدیر ارتباطات کاخ سفید را اخراج ک

دومینوی اخراج در دولت ترامپ؛ مدیر ارتباطات کاخ سفید پس از ۱۰ روز برکنار شد

دومینوی اخراج در دولت ترامپ؛ مدیر ارتباطات کاخ سفید پس از ۱۰ روز برکنار شد

رئیس‌جمهور آمریکا مدیر ارتباطات کاخ سفید را تنها پس از ۱۰ روز فعالیت در این سمت، اخراج کرد.

به گزارش ایلنا به نقل از نیویورک‌تایمز، در روزی که «جان کلی» وزیر پیشین امنیت ملی آمریکا، کار خود را به عنوان رئیس دفتر «دونالد ترامپ» در کاخ سفید آغاز کرد، «آنتونی اسکاراموچی» مدیر ارتباطات تازه منصوب‌شده کاخ سفید از این سمت برکنار شد.

روز دوشنبه ساعتی پس از آنکه رسانه‌ها از مراسم سوگند و آغاز به کار جان کلی در سمت جدیدش در کاخ سفید گزارش کردند، یک منبع از برکناری آنتونی اسکراموچی، مدیر ارتباطات تازه منصوب شده کاخ سفید خبر داد.

پس از آن، کاخ سفید در بیانیه‌ای کوتاه ضمن تأیید کناره‌گیری اسکراموچی، اعلام کرد که او ترجیح داده در آغاز به کار جان کلی، رئیس دفتر جدید رئیس‌جمهور، به او فضای کافی دهد تا «بتواند تیم خود را شکل دهد».

اسکراموچی که پیشتر از سرمایه‌گذاران وال‌استریت بود، ۱۰ روز پیش به سمت مدیر ارتباطات کاخ سفید منصوب شد و پس از انتصاب او به این سمت، سخنگوی کاخ سفید و اندکی بعد رئیس دفتر رئیس‌جمهور از سمت خود کناره‌گیری کردند.

او در روزهای اخیر جنجال‌های خبری زیادی داشت. بدگویی با کلمات رکیک درباره «راینس پریبس» رئیس دفتر سابق رئیس‌جمهور، که روز جمعه از پست خود کنار رفت، از جمله این جنجال‌ها بود.

«شان اسپایسر» سخنگوی کاخ سفید هم، پس از اعتراض به استخدام او کاخ سفید را ترک کرد.

آن طور که سخنگوی کاخ سفید در کنفرانس مطبوعاتی روز دوشنبه خود گفت دونالد ترامپ این گفته‌ها را «نامناسب» تشخیص داده است.

گزارش شده که برکناری اسکراموچی به درخواست جان کلی صورت گرفته است. در چارچوب سازمانی کاخ سفید، مدیر ارتباطات زیر نظر رئیس دفتر رئیس‌جمهور فعالیت می‌کند.

برخی جمهوری‌خواهان آمریکا امیدوارند که انتخاب جان کلی به سمت ریاست دفتر رئیس‌جمهور، به سامان‌دهی دوباره کاخ سفید بینجامد.

ترامپ خود پیشتر با ستایش از فعالیت‌های جان کلی در دوران تصدی وزارت امنیت داخلی، او را یک رهبر بزرگ، و ستاره‌ای واقعی در دولتش توصیف کرده بود.

هنوز فرد جدیدی برای تصدی سمت وزارت امنیت ملی آمریکا معرفی نشده است.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *