Home / اخبار / اخبار قضایی / تصادفات ساختگی سودجویان برای اخاذی از بیمه‌ها/ طرح شناسایی تصادفات ساختگی اجرایی می‌شود

تصادفات ساختگی سودجویان برای اخاذی از بیمه‌ها/ طرح شناسایی تصادفات ساختگی اجرایی می‌شود

به گزارش خبرنگار گروه حقوقی و قضایی ، ابراهیم شاطری، در دومین جلسه شورای پیشگیری از وقوع جرم استان سمنان در سالن جلسات شهدای هفتم تیر دادگستری این استان اظهار داشت: تصادفات ساختگی یکی از جرائم مرتبط با بحث تصادفات است که در استان سمنان نیز چند سالی است با آن مواجه هستیم.

وی با اشاره به اینکه پزشکی قانونی استان سمنان از دو سال قبل تاکنون در این زمینه ورود پیداکرده است خاطرنشان کرد: در این مدت نیز با همکاری دادستان‌های شهرستان‌های استان سمنان چندین مورد تصادف ساختگی در استان سمنان شناسایی‌شده و از چندین تصادف ساختگی نیز در این استان پیشگیری شده است.

مدیرکل پزشکی قانونی استان سمنان با اشاره به کشف باند تصادفات ساختگی در یکی از شهرستان‌های این استان عنوان کرد: مقابله با تصادفات ساختگی در استان سمنان همچنان ادامه خواهد یافت.

شاطری با اشاره به اینکه آموزش‌های لازم به پزشکان معاینه کننده و کارشناسان پزشکی قانونی استان سمنان درباره تصادفات ساختگی ارائه‌شده است خاطرنشان کرد: برای پیش‌گیری از این جرم، اقدامات لازم در استان سمنان تشکیل‌شده است.

وی با اشاره به لزوم همکاری پلیس و کلانتری‌ها با اداره کل پزشکی قانونی استان سمنان برای معرفی افراد جهت معاینات تصریح کرد: بهتر است کلانتری‌ها علت معرفی افراد به پزشکی قانونی جهت معاینه را مشخص و به این اداره کل اعلام کنند.

مدیرکل پزشکی قانونی استان سمنان با بیان اینکه امروز بحث پیشگیری در همه دستگاه‌ها و با همه توان در حال شکل‌گیری است گفت: امروز همه دست‌به‌دست هم داده و تلاش می‌کنند تا جرائم سازمان‌یافته در استان سمنان کاهش یابد.

وی با اشاره به عبور سالانه میلیون‌ها زائر حرم مطهر رضوی از جاده‌های استان سمنان بیان کرد: استان سمنان بیشترین سهم را از سوانح رانندگی در محورهای مواصلاتی دارد و جزو استان‌های با بیشترین آمار تصادفات است.

انتهای پیام/

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *