Home / مشاوره حقوقی وکیل خانواده / تعلق مهریه به زوجه بعد از فوت وی به چه صورت انجام می پذیرد ؟

تعلق مهریه به زوجه بعد از فوت وی به چه صورت انجام می پذیرد ؟

اینجانب مدتی پیش مبادرت به عقد نکاح با دختری نمودم و در عقدنامه مهریه تعیین نشد و توافق شد که در آینده میزان مهریه را تعیین کنیم اما دختر قبل از  تعیین مهر و وقوع نزدیکی  فوت کرد با این وصف آیا وی مستحق مهریه است یا خیر ؟

[ad_2]

پاسخ

طبق ماده 1088 قانون مدنی اگر مهریه ای تعیین نشده باشد و زن قبل از نزدیکی فوت کند مستحقق هیچ گونه مهریه ای نخواهد بود تا وراث وی بتوانند نسبت به سهم الارث خود آن را مطالبه کنند.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *