خانه / اخبار / اخبار دادگستری / تغییر نگرش خانواده‌ها نسبت به زندگی مشترک در کاهش طلاق موثر است

تغییر نگرش خانواده‌ها نسبت به زندگی مشترک در کاهش طلاق موثر است

به گزارش گروه حقوقی و قضایی به نقل از روابط عمومی دادگستری کرمان، رئیس شعبه ۱۲دادگاه عمومی(حقوقی)شهر کرمان تغییر نگرش خانواده ها نسبت به زندگی مشترک را یکی بهترین راهکارها برای کاهش آمار ورودی پرونده های خانوادگی وخصوصاً طلاق های توافقی به سیستم قضایی برشمرد.

حجت الاسلام والمسلمین محمد شفیعی اظهار داشت:این تغییر نگرش نیاز به فرهنگ سازی دارد وتمامی متولیان امر فرهنگ باید دست به کار شوند واز تمام ظرفیت ها استفاده نمایند والگوهای مناسب را به جامعه معرفی نمایند.

شفیعی با بیان اینکه مراجع اجرایی وقانونگذاری نیز می توانند با ایجاد راهکارهای مناسب در جهت کاهش طلاق اقدامات خوبی به عمل آورند، تاکید کرد: سیستم قضایی،اجرایی وقانونگذاری با هماهنگی کامل می توانند در کاهش علل وعوامل طلاق در دراز مدت نقش آفرین باشند .

وی همچنین عنوان کرد: باید در جهت کاهش علل وعوامل طلاق گام برداشت زمینه های اعتیاد ورفع بیکاری و آشنا نمودن خانواده با فرهنگ مخرب ومنحط غرب وعوارض سوء سریال های ماهواره ای خصوصاً سریال های فارسی زبان وکنترل شبکه های اجتماعی وتهیه خوراک فرهنگی وهنری مناسب و متناسب با نیازهای روز جامعه ، و آشنا نمودن خانواده با مسائل شرعی ونحوه پوشش مناسب در برخورد با نامحرم در درون خانواده وبیرون از خانواده ومحیط های اجتماعی می تواند تا حد زیادی از طلاق وفرو پاشی خانواده جلوگیری کنند.

انتهای پیام/

دیدن مطالب بیشتر

این مطلب رو هم چک کنید

حرکت خدمتگزاران نظام باید بر محور عدالت و خدمت شایسته به مردم باشد

اسماعیلی گفت: مردم درزندگی اجتماعی و فردی باید عدالت مدار و نیکوکار باشند. همه خدمتگزاران نیز باید در هر حوزه و میدانی، حرکتشان برمحور عدالت و در مسیر احسان، نیکوکاری و خدمت شایسته به مردم و جامعه باشد.